В Рівенській області за один день екоінспектори вилучили 20 сіток загальною довжиною 2000 метрів, а на Черкащині порушники-переселенці, які не стали на військовий облік, отримали повістки до лав ЗСУ.
Знаряддя лову будуть передані волонтерам для виготовлення маскувальних сіток, а потім передані військовим частинам, повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу та Начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков у Facebook.
У Черкаській області протягом тижня 6-12 червня на Канівській ГЕС екоінспектори та поліція склали 18 протоколів за порушення Правил рибальства. Зі слів представників військомату, частина з рибалок-переселенців, які не ставали на облік, отримали повістки і призвані до лав ЗСУ.
“Нерестовий період триває – тривають й заходи контролю по дотриманню правил рибальства”, – зазначив Позняков.
На Рівненщині рейдові заходи за участю ДЕІ Поліського округу та громадськості Боремельської та Демидівської ОТГ Дубенського району проходили на водному плесі Хрінницького водосховища 9 червня.
В повідомленні також зазначили, що з початку нересту, а саме з 11 квітня екоінспекторам Поліського округу вдалося:
- притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів 128 осіб;
- розрахувати збитків на суму понад 170 тисяч гривень;
- вилучити 105 заборонених знарядь лову (сіток) загальною довжиною 5000 метрів;
- передати до суду 8 справ.
“Рейдові заходи по недопущенню та виявленню фактів незаконного вилову водних біоресурсів продовжуватимуться і надалі”, – зазначили в повідомленні.
Нагадаємо, у двох областях України браконьєри завдали шкоди на сотні тисяч грн.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Одещині браконьєра “спіймали” з уловом на майже 100 тисяч грн.