В Україні добилися закриття скандальної "Спілки журналістів-догхантерів"

В Україні добилися закриття скандальної "Спілки журналістів-догхантерів"
Олена Яценьо

Її засновником був відомий київський догхантер

У понеділок, 22 листопада, міністр юстиції України Денис Малюська підписав наказ про скасування реєстрації ГО "Спілка журналістів-догхантерів".

Про це стало відомо з допису на фейсбук-сторінці зоозахисної організації UAnimals. Те, що стан спілки зазначено як скасований, можна побачити також на сервісі відкритих даних Opendatabot.

"Саме існування громадської організації з такою назвою було легалізацією жорстокості до тварин і злочинів проти них. А це суперечить не лише будь-яким уявленням про сучасне гуманне суспільство, а й Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", який забороняє пропаганду жорстокого поводження з тваринами", – йдеться в заяві активістів.

Як відомо, ГО "Спілка журналістів-догхантерів" існувала з 22 березня 2016 року. Її засновником був відомий київський догхантер Олексій Святогор, який пропагує культ насильства й жорстокості над безпритульними тваринами.

Зоозахисники впевнені, що таке винятково жорстоке явище, як догхантерство, має зникнути як з інформаційного поля, так і з нашого реального світу.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що 8 листопада в Україні набув чинності зоозахисний Закон № 2351, який Верховна Рада ухвалила в другому читанні 15 липня.

Читайте також
Всесвітній день собаки: що варто знати про захист домашніх улюбленців
Всесвітній день собаки: що варто знати про захист домашніх улюбленців

Нині триває робота над законопроєктом, який зробить суворішою відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Топ найбільших екологічних катастроф України від початку 2026 року
Топ найбільших екологічних катастроф України від початку 2026 року

В Україні зафіксовано масштабні лісові пожежі, витоки забруднювальних речовин та маловоддя на річках

У Чорнобилі виявили рідкісні види річкових риб
У Чорнобилі виявили рідкісні види річкових риб

Заповідник став домом для двох зникомих видів

В Австралії диких птахів вакцинуватимуть від смертельного пташиного грипу
В Австралії диких птахів вакцинуватимуть від смертельного пташиного грипу

Континент став останнім на планеті, куди добралася епідемія