Відсьогодні за жорстоке поводження з тваринами в Україні "світить" в'язниця Insider

Відсьогодні за жорстоке поводження з тваринами в Україні "світить" в'язниця

Олена Яценьо

Здійснювати контроль за дотриманням вимог у сфері захисту тварин має Нацполіція

У понеділок, 8 листопада, в Україні набув чинності зоозахисний закон № 2351, який Верховна Рада ухвалила в другому читанні 15 липня.

Тоді законопроєкт "Про охорону тваринного та рослинного світу" підтримали 285 народних депутатів. Про що цей документ і які зміни передбачає — розповість ЕкоПолітика.

Мета закону — заборона винищування з метою регулювання чисельності бездомних тварин, побиття, вбивства, отруєння або калічення бездомних і домашніх тварин. Окрім того, забороняється жебрацтво із бездомними, свійськими та дикими тваринами.

Серед інших основних положень закону такі:

  • заборонено дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
  • заборонено завдавати домашнім тваринам болю або страждання;
  • заборонено дресувати тварин способом, який завдає шкоди здоров'ю та її загальному стану, топити, душити тварин, труїти й використовувати електричний струм;
  • забороняється утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин у громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни);
  • забороняється використання тварин для реклами в розважальних закладах і закладах громадського харчування;
  • забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;
  • забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами;
  • забороняються всі види рубок лісу за периметром охоронних ділянок у лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.

Здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження має Національна поліція.

Переміщення через митний кордон України або поза ним, чи з приховуванням рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, Конвенції СІТЕС і Бернської конвенції, що заподіяло суттєвої шкоди, карається позбавленням волі на термін від трьох до семи років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою караються позбавленням волі на термін від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.

Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, зокрема бездомними тваринами, якщо ці дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, караються позбавленням волі на термін від двох до трьох років із конфіскацією тварини.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються позбавленням волі на термін від трьох до п'яти років із конфіскацією тварини.

Законопроєкт також встановлює умови використання тварин у сільському господарстві. Вони мають відповідати їхнім фізіологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також задовольняти їхні природні потреби в харчуванні, воді, сні, рухах, у природній активності.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що популяція бурих ведмедів швидко скорочується через людське втручання в ареали їхнього проживання в дикій природі, зокрема полювання та вирубування лісів.

Читайте також
В Україні ввели покарання за жорстокість до тварин: що змінив новий закон
В Україні ввели покарання за жорстокість до тварин: що змінив новий закон

Контроль за пересувними звіринцями, зоопарками та виставками диких тварин здійснюватимуть місцеві ради

У Харкові екоактивісти припинили експлуатацію коней для розваг. Фото
У Харкові екоактивісти припинили експлуатацію коней для розваг. Фото

Порушення закону помітили на головній площі

В Україні ввели покарання за жорстокість до тварин: що змінив новий закон
В Україні ввели покарання за жорстокість до тварин: що змінив новий закон

Контроль за пересувними звіринцями, зоопарками та виставками диких тварин здійснюватимуть місцеві ради