Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли shutterstock

Водневу стратегію України ухвалять із запізненням: відомо коли

Олена Яценьо

У документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні

Остаточну версію Водневої стратегії України підготовлять лише навесні 2022-го попри те, що уряд має ухвалити її до кінця поточного року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики за підсумками засідання робочої групи з розроблення Водневої стратегії.

Загалом, Кабінет міністрів запізнюється із презентацією цього документа щонайменше на три місяці.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки й оборони України від 30 липня цього року, яке ввів у дію президент указом № 452 від 28 серпня, уряд повинен ухвалити Водневу стратегію України та затвердити план заходів для її виконання до 31 грудня 2021 року. Натомість нині ще триває розроблення рамкових рекомендацій.

У відомстві зазначили, що в документі врахують усі етапи розвитку водневої енергетики в Україні: виробництво, транспортування та зберігання водню. Окрім того, стратегія буде містити аналіз ресурсного потенціалу для виробництва водню.

"Під час розроблення водневої стратегії дуже важливо обмінюватися думками, знаннями та результатами досліджень у цій інноваційній галузі. Ми повинні проаналізувати потенціал нашої держави й обрати найефективніші шляхи її реалізації. На наступному етапі роботи над стратегією ми вивчатимемо початковий прогноз розвитку попиту в Україні водню", – сказала заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Чергове засідання робочої групи відбулося за участю експертів Міненерго, спеціалістів проєкту енергетичної безпеки USAID, Держенергоефективності, галузевих експертів, представників профільних асоціацій і науково-дослідних організацій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у серпні відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проєкту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Читайте також
Експерт застеріг світ від декарбонізації шляхом деіндустріалізації
Експерт застеріг світ від декарбонізації шляхом деіндустріалізації

Він вважає, що цей небезпечний тренд потрібно якомога швидше змінити

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест

Серед них – незаконний вилов риби, протиправні рубки та видобування підземних вод без дозволу

Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо
Україна готується запустити СТВ у 2028 році: що відомо

Її функціонування передбачене серед зобов’язань України у сфері євроінтеграції