Через незадовільну оцінку роботи Міністерства захисту довкілля з боку РНБО, його очільник Роман Абрамовський вимушений був написати заяву про відставку.
Про це Абрамовський розповів в ексклюзивному інтерв'ю виданню Greendeal.
У жовтні відбулося засідання РНБО, на якому розглядалось питання виконання указів президента з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. На цьому заході міністр Міндовкілля доповів, що “стан виконання указів далеко не найгірший”. Проте думка секретаря РНБО Олексія Данілова була протилежною – міністерство невчасно виконує укази президента.
“Звісно, в мене інша думка щодо цього, оскільки в мене на руках є конкретна аналітика, ми готувалися до цього засідання. Із 83 екозавдань, які знаходяться на контролі РНБО, 22, за їхньою інформацією, ми виконали. Ще як мінімум дев’ять також виконані, але знаходяться в процесі зміни статусу. У сімох завданнях Кабінет міністрів змінив відповідального виконавця, переписав їх на інші міністерства. Ще чотири передбачають не остаточне, а періодичне звітування. Три інших завдання вже (на час засідання – ред.) знаходилися на розгляді в секретаріаті Кабміну. Тож насправді рівень виконання з боку міністерства не такий вже й поганий”, – повідомив Абрамовський.
А втім, міністр зауважив, що РНБО – це не арена для з’ясування технічних речей.
“РНБО прийняла протокольне рішення про визнання роботи міністерства щодо виконання указів президента неефективною з тим, щоб звернутися до прем’єр-міністра і "розглянути та прийняти необхідні рішення". Я вважаю, що у таких умовах після засідання РНБО я мав прийняти цивілізоване рішення і подати у відставку”, – додав міністр.
Абрамовський наголосив на тому, що є якісь причини тому, що дані, які видає РНБО, відрізняються від тих, що готує міністерство.
“Щоб не шукати джерело цих причин, правильніше піти з посади. Я не буду оцінювати висновки апарату РНБО”, – резюмував міністр.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що активісти закликали нардепів не звільняти міністра Абрамовського: вони вважають, що рішення про звільнення міністра — політичне.