Україна і світ мають припинити фінансування проєктів в області викопного палива – дослідження shutterstock

Україна і світ мають припинити фінансування проєктів в області викопного палива – дослідження

Людмила Гончаренко

До 2030 року повинні утричі збільшитися глобальні інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ) 

Україна та інші країни світу повинні припинити інвестиції у викопне паливо, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5°C.

Таким є ключовий висновок щорічного авторитетного “Огляду світової енергетики 2021” (World Energy Outlook, WEO), який 13 жовтня презентувало Міжнародне енергетичне агентство (International Energy Agency, IEA), зазначає Екодія.

Цьогорічний огляд вперше окреслює реалістичну дорогу до стримання глобального потепління на рівні 1,5°C.

Згідно з даним звітом, досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року потребує зупинення розвідки родовищ викопного палива і не побудову нових вугільних, газових та нафтових потужностей. Загалом, глобальні інвестиції у відновлювану енергетику (ВДЕ) повинні зрости більш ніж утричі до 2030 року, а розвинуті країни повинні повністю декарбонізувати електроенергію до 2035 року.

“Масив обґрунтованої інформації щодо необхідності відмови від викопного палива та переходу на ВДЕ збільшується буквально кожного дня і новий “Огляд світової енергетики” дає чіткий сигнал світовим урядам та інвесторам. Наразі м’яч на їхній половині поля. Цей звіт також слугує потужним сигналом до дій перед початком кліматичних переговорів COP26, які відбудуться на початку листопада у Глазго.

Ті країни, включаючи Україну, які в минулому покладалися на даний огляд, щоб виправдати свої інвестиції у брудну енергетику, не мають права ігнорувати нові вказівки IEA, коли це, нарешті, узгоджується з метою про 1,5°C Паризької угоди, – коментує Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО Екодія.

Слід зазначити, що WEO 2021 також враховує розвиток більш проблемних технологій, таких як уловлювання та зберігання вуглецю та стрімке збільшення ролі біоенергетики, яка має вищий потенціал для реалізації кліматично несталих проєктів. Проте використання сценарію 1,5°C, як основного стандарту з боку IEA, є вагомим кроком вперед.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що на саміті з ЄС Україна представила свою позицію щодо механізму прикордонного коригування вуглецю (CBAM).

Читайте також
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю

Країна побудувала повні промислові ланцюжки для досліджень, розробки та інтегрованого виробництва вітрового та сонячного фотоелектричного обладнання 

В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%
В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%

Але причина не у бурхливому рості галузі 

Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі
Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі

Вітрова та сонячна енергетика також встановили рекорд

Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію
Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію

Виробник поставив собі мету досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року і планомірно до неї йде