На саміті з ЄС Україна представила свою позицію щодо CBAM Shutterstock

На саміті з ЄС Україна представила свою позицію щодо CBAM

Олена Яценьо

Діалог про "вуглецевий податок" для українських експортерів поки що триває

На 23-му саміті "Україна—ЄС", який відбувся 12 жовтня в Києві, українська сторона представила свою позицію щодо механізму прикордонного коригування вуглецю (CBAM).

Про питання, які обговорили під час зустрічі президенти України, Європейської ради та Єврокомісії — Володимир Зеленський, Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн — пише "Європейська правда".

Судячи з усього, домовленість стосовно "вуглецевого податку" ще не укладено, але представники Євросоюзу запевнили, що ЄС готовий допомогти Україні в адаптації.

"ЄС і надалі підтримуватиме Україну в питанні "зеленого" переходу, зокрема щодо розроблення політики вуглецевого ціноутворення в контексті запропонованого ЄС механізму прикордонного коригування вуглецю (CBAM)", — сказано у спільній заяві.

Зазначається, що сторона ЄС підтвердила свою прихильність підтримці України в цих зусиллях за допомогою широкого спектра доступних інструментів та у співпраці з міжнародними фінансовими інституціями.

Представники ЄС також привітали затвердження Україною оновленого Національно визначеного внеску за Паризькою угодою.

Окрім того, Україні запропонували ухвалити довгострокову стратегію низьковуглецевого розвитку, зокрема проміжні цілі, з обов’язковою метою щодо досягнення кліматичної нейтральності не пізніше ніж у 2050 році.

Водночас європейська сторона закликала Україну впроваджувати реформи, які сприятимуть і прискорюватимуть її "зелений перехід".

Раніше ЕкоПолітика писала, що віцепрем'єрка Ольга Стефанішина пояснила, як план ЄС щодо кліматичної нейтральності вплине на Україну.

Нагадаємо також, що Ukrainian Business & Trade Association (UBTA), як асоціація, що представляє інтереси українських експортерів на зовнішніх ринках, зокрема ринку ЄС, підготувала першу інфографіку про CBAM.

Читайте також
Фахівці пропонують доповнити CBAM положеннями щодо експорту
Фахівці пропонують доповнити CBAM положеннями щодо експорту

Європейські експортери можуть опинитися у програшному становищі після запровадження вуглецевого мита

CBAM: яка зараз реакція світової спільноти на повноцінне запровадження вуглецевого мита
CBAM: яка зараз реакція світової спільноти на повноцінне запровадження вуглецевого мита

На думку аналітиків, механізм вуглецевого коригування імпорту вже продемонстрував свій величезний потенціал для стимулювання глобального розширення вуглецевого ціноутворення

Європарламент та Рада ЄС погодилися на пропозицію Єврокомісії щодо спрощення CBAM
Європарламент та Рада ЄС погодилися на пропозицію Єврокомісії щодо спрощення CBAM

Надалі передбачається також розширення сфери дії цього інструменту