В Україні при Секретаріаті Кабінету міністрів України відкриють офіс Цілей сталого розвитку (ЦСР).
Про це йшлося на зустрічі за участі представників Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, повідомили на фейсбук-сторінці UA.EU.NATO.
У зустрічі взяли участь також прем'єр-міністр Денис Шмигаль, представники ПРООН в Україні, Мінрегіону, МОЗ і Міндовкілля.
Учасники ознайомилися з проєктом міжнародної технічної допомоги SDG BRIDGE Україна (Підвищення стійкості для ефективного досягнення цілей розвитку).
Пріоритетними напрямами для надання підтримки та допомоги в реалізації ЦСР у частині підготовки стратегічних документів визначено такі:
- Регіональний розвиток.
- Охорона здоров’я.
- Захист довкілля та природних ресурсів України.
Зазначається, що ПРООН уже розпочав відбір п'яти тематичних експертів до Офісу ЦСР, які будуть надавати консультаційну підтримку в зазначених напрямах.
Радниця віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дарія Гайдай наголосила на важливості ЦСР в межах виконання Угоди про асоціацію з ЄС.
"ЦСР є одним із пріоритетів діяльності віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції задля досягнення та прискорення виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Ми глибоко цінуємо підтримку партнерів, які відгукнулися на запит щодо створення Офісу Цілей сталого розвитку. Розраховуємо також, що експертиза Офісу ЦСР посилить діяльність Уряду у сфері "зеленого" переходу, зокрема щодо побудови архітектури кліматичного урядування, фінансування "зеленого" переходу, забезпечення ефективної міжвідомчої координації", – зауважила Гайдай.
Зазначимо, що Цілі сталого розвитку, які ще називають "Глобальними цілями", – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покласти край бідності, захистити планету й забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Україна піднялася в рейтингу ООН зі сталого розвитку, обійшовши Росію. Наша країна піднялася на дев'ять позицій і посіла 36-те місце серед 165 країн у щорічному рейтингу.