У Миколаєві з-під крану тече коричнева вода з запахом цвілі. Фото shutterstock

У Миколаєві з-під крану тече коричнева вода з запахом цвілі. Фото

За словами жителів міста, позбутися осаду і неприємного запаху не допомагають навіть фільтри

Жителі Миколаєва масово скаржаться на зміну кольору і запаху води з-під крана.

Про це повідомили в Facebook-групі "Contact Center при Миколаївській міській раді".

Місцева мешканка Валентина Григор'єва написала про те, що вода з-під крана не годиться навіть для миття рук.

"Знову в Миколаєві з крана тече смердюча вода. Не те, що пити, руки мити гидко. У Миколаєві немає очисних споруд? За що ми платимо? З року в рік та сама історія. Якщо це технічна вода, так і плату беріть відповідну. Доки люди будуть купувати воду в будках, тягати важкі баклажки, маючи в квартирі водопровід", – повідомила жінка.

У коментарях жителі різних районів міста відзначили, що теж помітили запах цвілі. Зокрема, про це пишуть мешканці багатоквартирних будинків в центрі міста, Корабельному районі, мікрорайонах Ліски, ПТЗ, Водопій, Казарського, в районі Центрального ринку.

Джерело: Facebook / Contact Center при Миколаївській міській раді

У деяких будинках міста вода почала не лише смердіти, а й набула каламутного коричневого кольору. Миколаївці відзначають, що не допомагають навіть фільтри, передає ресурс nikvesti.com.

Джерело: nikvesti.com

Комунальне підприємство "Миколаївводоканал" заявило, що тримає ситуацію під контролем і щогодини здійснює відбір рідини.

"Лабораторія питної води працює в посиленому режимі. Відбір води для контролю здійснюється щогодини, що дає можливість оперативно реагувати на зміни температури води або її якісних характеристик. У свою чергу, відділ "водопровідна мережа", з моменту надходження скарг, оперативно реагує – здійснює миття мереж, водогонів. Насосні станції водопроводу, де проходить процес до знезараження хлором, тримають ситуацію під контролем – хлор додається в межах норми, і здійснюється коагуляція", – йдеться в повідомленні.

При цьому на підприємстві нагадали про неправильне будівництво очисних споруд п'ятдесятирічної давності, а також про погіршення стану Дніпра.

"Протягом останніх 10 років на мережах водопостачання міста Миколаїв спостерігається проблема, яка вказує на недосконалість проєктного рішення, яке було застосовано при будівництві очисних споруд більше 50 років тому, крім того стан річки Дніпро погіршується щороку. З метою поліпшення якості очищення питної води КП "Миколаївводоканал" разом з європейськими консультантами розробили концепцію з модернізації та реконструкції водозабору і очисних споруд водопроводу", – пояснили в заяві.
Як повідомляється, на стадії узгодження перебуває кредит від Європейського інвестиційного банку на 20 мільйонів євро і Світового банку на 5 мільйонів євро. Відзначається, що кошти будуть використані на реконструкцію зазначених об'єктів.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що в "Київводоканалі" заявили, що жовту воду з-під крану можна пити.

Читайте також
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС

Це один із кроків для створення ефективної державної системи контролю стану навколишнього середовища

Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені
Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені

Дослідники попереджають, що наслідки будуть ще більш катастрофічними, якщо не вжити термінових заходів

Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини
Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини

Порівняно з минулим місяцем, якість води у 5 річках покращилася, у 4 – погіршилася