Щорічний кліматичний звіт програми Copernicus показав, що погодні умови, що стоять за сильними хвилями спеки, збільшують потенціал виробництва сонячної енергії в ЄС.
Це може стимулювати виробництво “зеленої” енергії у країнах, які традиційно не вважаються багатими сонячними ресурсами, повідомляє The Washington Post.
У звіті підкреслили, що Європейський континент потеплів в середньому майже вдвічі більше, ніж земна куля, починаючи з доіндустріальних часів. Це спричиняє небезпечні спеки та посухи, однак підвищує потенціал сонячної енергетики.
Зазначається, що у 2022 році у Європі було на 130 більше сонячних годин, ніж у середньому. Найбільше збільшення сонячних годин спостерігалося в Німеччині, Нідерландах і Бельгії, а також у південно-східній Європі.
В матеріалі підкреслили, що раніше забруднювачі повітря аерозолі допомагали утворювати хмари. Однак зусилля Європи щодо зменшення викидів допомогли зменшити й хмарний покрив.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, щорічний звіт Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії IRENA показав, що у 2022 році глобальна потужність “зеленої” енергії зросла на 9,6% (295 ГВт) та сягнула 3 372 ГВт.