Зміна клімату може збільшити щорічну загальну інфляцію на 1,18% AFP

Зміна клімату може збільшити щорічну загальну інфляцію на 1,18%

Катерина Бєлоусова

Екстремальна літня спека 2022 року збільшила інфляцію продуктів харчування в Європі приблизно на 0,6%

Дослідженням Потсдамського інституту впливу клімату показало, що підвищення середньої температури може збільшити річну інфляцію продуктів харчування до 3,2% на рік і загальну інфляцію 0,32-1,18% на рік до 2035 року в усьому світі.

Інфляція, викликана зміною клімату, однаково впливає на багаті та бідні країни, повідомляє Euronews.

Вчені розглянули вплив на інфляцію високих температур та екстремальних опадів, однак не на окремі продукти харчування, які, ймовірно, постраждали найбільше. 

"Переглянувши понад 27 000 спостережень за історичними даними, ми виявили, що підвищення температури може підвищити ціни на продукти харчування, особливо в жарких регіонах і порах року", – сказав один з авторів дослідження доктор Макс Котц. 

Він підкреслив, що за майбутні кліматичні умови можуть підвищити річну інфляцію на 1-3%. Це загрожуватиме мандатам центральних банків, таких як ЄЦБ, щодо стабільності цін, який прагне утримувати інфляцію нижче 2%.

Очікується, що глобальне потепління вплине на продовольчу інфляцію та загальну інфляцію як у країнах з вищим, так і в країнах з низьким рівнем доходу. 

Дослідження показало, що найбільше інфляція зросте на глобальному півдні, особливо в Африці та Південній Америці де спека триватиме протягом року.

"За нашими оцінками, екстремальна літня спека 2022 року збільшила інфляцію продуктів харчування в Європі приблизно на 0,6%. Майбутнє потепління, прогнозоване на 2035 рік, посилить вплив таких екстремальних ситуацій на 50%", – додав Котц.

Нагадаємо, у звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) заявили, що протягом 2025-2100 років загальна вартість бездіяльності оцінюється в $1266 трильйонів, тобто ціна кліматичних дій нижча за бездіяльність.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, оцінка ризиків Європейського агентства з навколишнього середовища (EEA) показала, що Європа не готова до швидко зростаючих кліматичних ризиків, зокрема посилення лісових пожеж, екстремальних погодних умов тощо.

Читайте також
У березні зафіксували найвищу середню температуру за всю історію спостережень
У березні зафіксували найвищу середню температуру за всю історію спостережень

Кліматологи закликають терміново зменшувати викид парникових газів у повітря

Міндовкілля оприлюднило проєкт кліматичної стратегії України до 2035 року
Міндовкілля оприлюднило проєкт кліматичної стратегії України до 2035 року

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 26 лютого

Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження
Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження

Зараз рівень CO2 в атмосфері становить 422 частки на мільйон, що на третину вище за перший показник 1958 року