Зміна клімату збільшує ризик цунамі, виверження вулканів та землетрусів.
Хоча причина землетрусу 6 лютого в Туреччині та Сирії наразі невідомі, є все більше наукових доказів того, що зміна клімату збільшує ризик таких поштовхів, написав у колонці радник ООН і еколог професор Ібрагім Оздемір на Euronews.
Він пояснив, що через глобальне потепління тане все більше льодовиків, через що в земній корі змінюється розподіл ваги. Окрім збільшення землетрусів та пробудження вулканів це також може вплинути на рух земної осі.
“Цей особливий наслідок глобального потепління "попереджає нас про сейсмічно неспокійне майбутнє"”, – наголосив Оздемір.
Автор підкреслив, що за останні п’ять десятиліть кількість стихійних лих, пов’язаних із кліматом і погодою, зросла в п’ять разів, забравши життя понад двох мільйонів людей, причому 91% жертв припадає на країни, що розвиваються. І стає тільки гірше.
Оздемір наголосив, що компанії-гіганти, що займаються викопним паливом, несуть значну відповідальність за надзвичайну кліматичну ситуацію, але користуються майже повною безкарністю.
“Інтереси викопного палива все ще мають надзвичайний вплив у різних секторах і національних кордонах, попри дедалі більше доказів того, що вони є одними з тих, хто в кінцевому підсумку відповідає за зміну клімату та поточну надзвичайну кліматичну ситуацію”, – сказав автор.
Він підкреслив, що проблема є системною, адже існує давно продемонстрована перевага інтересам компаній, що займаються викопним паливом, та їхніх союзників, а не людей і планети.
Нагадаємо, дослідження економістів з World Inequality Lab показало, що 10% найбільш заможного населення світу, так звана "еліта, що забруднює навколишнє середовище", створює близько половини щорічних викидів вуглецю.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в США в штаті Гаваї прокинувся найбільший активний вулкан Мауна-Лоа, що матиме значні негативні наслідки для клімату та довкілля.