ЗМІ дізналися, як автомийки Києва нелегально зливають нечистоти у річки shutterstock

ЗМІ дізналися, як автомийки Києва нелегально зливають нечистоти у річки

Валентина Бокій

Мийні засоби з вмістом фосфатів, які використовують автомийки, сприяють розмноженню мікроскопічних водоростей

У Києві автомийки нелегально врізаються в колектори збору дощової води та колектори річок та забруднюють нечистотами басейни річок столиці.

Про це сказано у статті-розслідуванні "Економічної правди".

"Поки українці переходять на безфосфатні пральні порошки і намагаються сортувати сміття, окремі недобросовісні підприємці перетворюють води Дніпра на "квітуче" болото. Одними з найбільших забруднювачів води є автомобільні мийки, що врізаються в колектори збору дощової води та колектори річок. Вони зливають воду, перемішану з дешевими автомобільними шампунями та пально-мастильними матеріалами", — сказано в матеріалі.

Власники автомийок діляться, що вартість будівництва і запуску такого бізнесу в Києві становить десятки тисяч доларів і залежить від розміру та розташування. Щоб почати бізнес необхідно підготувати перелік документів та отримати дозволи від державних та місцевих органів влади, а також від контрольних інстанцій. Власник обов'язково мусить отримати технічні умови для підключення каналізації та водопостачання. Крім цього, необхідно забезпечити мінімальний вплив автомийки на природу.

"Скидання стічних вод від автомобільних мийок у водні об’єкти має здійснюватися на підставі дозволу на спеціальне водокористування, а в каналізаційну мережу – на підставі договору з підприємством водопровідно-каналізаційного господарства", – повідомили в Державній екологічній інспекції.

Варто відзначити, що на автомийках необхідно встановити очисні споруди вартістю $3-5 тис. та підключитися до системи центрального водовідведення. Встановлення системи фільтрації та накопичення води коштуватиме ще $4 тис. Щомісяця також потрібно купувати фільтри та картриджі.

"На цьому етапі деякі підприємці вирішують зекономити, щоб збільшити маржинальність бізнесу і скоротити окупність інвестицій. Економія відбувається шляхом порушення законодавства. Найпоширеніше порушення – незаконні врізання в каналізаційні колектори, колектори приймання дощової води чи розташовані поруч водойми. Тобто підприємці несанкціоновано прокладають під землею пластикові труби", — дізналися журналісти.

В екологічній стратегії розвитку Києва до 2030 року сказано, що у столиці налічується близько 2 тисяч незаконних врізань у мережі водовідведення. Також існують сотні зливостоків, які не перебувають на балансі жодного підприємства.

"Скільки токсичних речовин потрапляє в Дніпро через незаконні врізання та безхазяйні зливостоки – невідомо, адже офіційні перевірки просто не враховують ці об'єкти", – повідомляв ексголова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

Варто відзначити, що мийні засоби з вмістом фосфатів, які використовують автомийки, створюють сприятливе середовище для розмноження мікроскопічних водоростей, що спричиняють цвітіння водойм. В останні роки літнє цвітіння Дніпра набуло тривожних масштабів.

"Забруднення поверхневих чи підземних вод та самовільне проведення гідротехнічних робіт карається штрафом від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-85 тис грн) або ув’язненням на строк до п'яти років. Зробити воду в столичному регіоні чистішою допоможе інвентаризація мереж і ліквідація незаконних врізань", — сказано в матеріалі.

Як повідомляла ЕкоПолітика, купатися в Дніпрі в районі Києва стає дедалі небезпечніше для здоров'я, оскільки у воді містяться важкі метали, хімікати й велика кількість бактерій.

Читайте також
У Києві фіксують погіршення якості повітря: міська влада назвала причину
У Києві фіксують погіршення якості повітря: міська влада назвала причину

Слідкувати за актуальним рівнем забрудненості можна в режимі реального часу

За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка

Його дії на посаді вже давно викликають обурення в громадських природоохоронців