Злочини проти природи будуть моніторити з космосу Shutterstock

Злочини проти природи будуть моніторити з космосу

Аерокосмічний моніторинг планують запустити на постійній основі

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запровадить аерокосмічний моніторинг для фіксації злочинів проти природи.

Про це Міндовкілля повідомило 15 лютого на своїй сторінці у Facebook. Зазначається, що відтепер порушення проти екології відстежуватимуть за допомогою аерокосмічної зйомки.

Фіксувати незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбереж водойм через аерокосмічне знімання стало можливо завдяки співпраці міністерства з Державним космічним агентством.

"Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу в ретроспективі та збирати достовірну інформацію про незаконні рубки або розроблення кар’єрів. Тепер, спираючись на перевірку, інспектори ДЕІ чітко знатимуть координати місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців. Цей новий інструмент підходу до екологічного контролю перебуває на етапі тестування. Він допоможе спростити процедуру проведення самих перевірок, пришвидшить нарахування збитків і стане суттєвим доказом у судах", – зазначив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко.

Зазначається, що до цього процесу залучено експертів із Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. Вони отримують дані дистанційного зондування землі з космічного агентства, проводять їх дешифрування й аналітичну обробку, за допомогою якої інспектори зможуть фіксувати порушення природоохоронного законодавства.

Як додали в міністерстві, такий аерокосмічний моніторинг планують запустити на постійній основі.

Раніше ЕкоПолітика писала, що Верховна Рада посилила покарання за підпал трави й лісу. Суми штрафів збільшили в кілька разів.

Читайте також
Очільник Міндовкілля має шанси зберегти посаду після оновлення уряду, – Железняк
Очільник Міндовкілля має шанси зберегти посаду після оновлення уряду, – Железняк

Народний депутат поділився інсайдерскою інформацією щодо вірогідних кадрових перестановок в уряді

Міндовкілля видало третю ліцензію на управління небезпечними відходами
Міндовкілля видало третю ліцензію на управління небезпечними відходами

4 попередні заяви ЦУВ про отримання ліцензії Міндовкілля залишило без розгляду

Руслан Стрілець увійшов у ТОП-10 найбагатших міністрів України
Руслан Стрілець увійшов у ТОП-10 найбагатших міністрів України

Декларації за 2021 та 2022 рік подали всі 22 члени уряду