Жителі селища на Волині потерпають від снігопаду з відходів. Фото та відео

Жителі селища на Волині потерпають від снігопаду з відходів. Фото та відео

Олена Яценьо

На узбіччях доріг шар від залишків кукурудзи сягає кількох сантиметрів

У Волинській області жителі смт Іваничі ось уже третю осінь поспіль страждають від лушпиння кукурудзи, яке сиплеться з неба, як сніг.

Люди скаржаться, що все через роботу елеватора ТОВ "П’ятидні", яке працює неподалік житлових будинків на вулиці Луцькій і нібито не має фільтрів, – повідомляє видання "БУГ".

Через роботу сушарок підприємства для жителів прилеглих вулиць восени розпочався сезон червоного "снігопаду". Там на подвір’я, городи й просто людям на голови з неба падає багряний пил із залишків кукурудзи.

На узбіччях доріг його шар сягає кількох сантиметрів, а люди скаржаться, що все це потрапляє ще й у дихальні шляхи.

“Воно (лушпиння. – Ред.) скрізь: у хаті, на городі, на подвір’ї та в легенях. Дитяча гірка вкрита цими відходами. Неможливо жити. Ми вже втомилися, не знаємо в кого просити допомоги”, – поскаржилася місцева жителька пані Люда.

Жителі селища переконані, що підприємство працює без фільтрів, тому всі залишки перероблених культур викидаються в повітря. До того ж вони вважають, що ці відходи шкідливі, адже зернові обробляють хімікатами.

“Вже три роки так живемо. З вересня по грудень тут сушать кукурудзу, літом – рапс і зерно. Цілий рік не маємо чим дихати. Після відкриття підприємства думали, що скоро з’являться фільтри й проблема зникне, але вже пройшло три роки, а сміття стало тільки більше. А нас годують обіцянками”, – зазначили місцеві.

За словами голови смт Іваничі Лідії Томашевської, депутати зверталися в екологічну інспекцію, але прийшла відповідь, що через карантин провести перевірку не можуть. Водночас сама селищна рада не може здійснити перевірку, бо це не належить до її компетенції.

Зі свого боку директор підприємства Микола Павлюк запевнив, що на елеваторі встановлено всі фільтри, які передбачено технологічним процесом, вони працюють і на 90% затримують відходи. За його словами, лушпиння від кукурудзи не хімічне і для людей не шкідливе. Каже, що підприємство дотримується всіх екологічних норм.

Утім, місцеві із цим не згодні. Вони вимагають налагодити роботу елеватора так, щоб їм нічого не сипалося на голови, не кажучи вже про невидимі для ока відходи інших культур, які потрапляють у повітря.

Жителі смт Іваничі мають намір самостійно звертатися в екологічну інспекцію.

Раніше ЕкоПолітика писала, що жителі села Гаї Бродівського району масово почали скаржитися на погане самопочуття через отруєння агрохімікатами, якими кроплять посіви на полях.

Читайте також
“Нова Пошта” влаштувала стихійне сміттєзвалище на Волині. Фото
“Нова Пошта” влаштувала стихійне сміттєзвалище на Волині. Фото

Сміттєзвалище ліквідували з залученням техніки приватних підприємців за кошти селищного бюджету 

На Волині через помилку чиновників село тоне у смітті. Фото, відео
На Волині через помилку чиновників село тоне у смітті. Фото, відео

Поруч розташований офіційний полігон, який за 6 років існування не прийняв жодного сміттєвоза

Як у Луцьку борються з будівельним сміттям. Відео
Як у Луцьку борються з будівельним сміттям. Відео

Для габаритних відходів створили спеціальні майданчики, звідки їх вивозять раз на тиждень