Жителі Львова дали “друге життя” тисячам тонн органічних відходів за рік

Жителі Львова дали “друге життя” тисячам тонн органічних відходів за рік shutterstock
Катерина Бєлоусова

В місті контейнери для органіки встановлені практично на всіх контейнерних майданчиках

У Львові у 2022 році жителі та гості міста здали на станцію компостування 6330,46 тонни відходів, зокрема 2855,36 тонни харчових відходів, 2037,23 тонни листя та трави, а також 1437,87 тонни гілля та щепи.

За рік станція змогла реалізувати 1051,31 тонни органічної  підживки, повідомляє "Зелене Місто" у Facebook.

В повідомленні пояснили, що для переробки в органічну підживку станція компостування приймає роздільно зібрані органічні та садово-паркові відходи.

“Кожен із нас може допомогти органіці отримати друге життя. Для цього варто сортувати харчові відходи вдома та викидати їх без пакетів і залишків іншого сміття в окремий контейнер”, – наголосили автори.

Вони підкреслили, що в місті контейнери для органіки встановлені на 99% усіх контейнерних майданчиків Львова. Окрім того, розташування найближчого такого контейнера можна знайти карті.

Нагадаємо, львівські екоактивісти закликали українців використовувати біорозкладні пакети для збору органічних відходів та подальшого компостування. Наразі ними в супермаркетах замінюють традиційні. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Харківській області в місті Люботин запрацював громадський компостер в районі гаражів на Барабашці.

Читайте також
Світова криза в управлінні відходами: людство на вісім років випередило прогнози
Світова криза в управлінні відходами: людство на вісім років випередило прогнози

У світі переробляють лише 21% відходів, а 30% просто викидають на відкритій території або взагалі не збирають

Компостування вдома та на рівні міста: як перетворити органіку на біодобриво
Компостування вдома та на рівні міста: як перетворити органіку на біодобриво

Прибирання листя у парках восени – це даремна витрата пального на перевезення та крадіжка добрива у екосистеми

Як у квітні працюватиме екобус у Львові, Полтаві та Хмельницькому
Як у квітні працюватиме екобус у Львові, Полтаві та Хмельницькому

Жителі можуть безоплатно здати на утилізацію небезпечні відходи