У Костополі, що на Рівненщині, місцеві мешканці скаржаться на викиди з деревообробного підприємства, з яким місцева громада “воює” вже десятки років.
Подвірʼя містян вкриває зола, сажа та тирса, а повітря, на думку костопільців, спричиняє кашель та захворювання, повідомляє Рівне1.
Місцевий житель Володимир Холод розповідає, що викиди від роботи заводу розлітаються по подвір'ям вусібіч і залишають темні плями на будинках, одязі та інших поверхнях.
Окрім того, від диму з неприємним запахом люди кажуть, що постійно хворіють та змушені залишатися вдома та зачиняти вікна.
“Дуже важко дихати, подразнюється слизова, першить в горлі. Ми цим всім дихаємо. Вранці встаю з дітьми, поки в хаті – нормально, тільки вийшли на вулицю – зразу діти закашляються”, – розповідає Альона Полюхович, яка живе у Костополі.
Люди декілька років звертаються до поліції, прокуратури, екологічної інспекції, міської ради та інших служб, але відповідь – на користь підприємства.
У 2021 році жителі продовжили звертатися до контролюючих органів, проте жодного перевищення ГДК не виявили.
“Зверталися до Костопільської міської ради на рахунок посту моніторингу та обговорення різних проблем, адже ми містечко промислове. Розгляду жодного”, – каже активіст та еколог Олександр Лада.
Директором підприємства є депутат обласної ради Василь Кльоп.
Він каже що викиди від підприємства неможливі, адже на заводі сучасне обладнання та фільтри. В свою чергу, додає, що причиною забруднення можуть бути вантажівки, що перевозять незатентовані сипучі матеріали, які їздять поблизу.
Кльоп вважає, що усі скарги, спрямовані на підприємство, Володимир Холод пише через особистий конфлікт з ним. А про звернення інших містян він не знає.
Попри це, на викиди скаржиться не лише Володимир Холод, а й сусіди, які регулярно фільмують роботу деревообробного заводу вночі. Люди продовжують бити на сполох, адже мають докази та звертатимуться до суду.
Якщо і це не допоможе, готові піти на радикальні кроки – перекриватимуть дороги.
Нагадаємо, на Київщині два підприємства припинили забруднювати повітря.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Острозі Водоканал забруднив річку Горинь стічними водами на 257 тисяч грн.