Жителям Київщини допомогла вижити в окупації гібридна станція

Жителям Київщини допомогла вижити в окупації гібридна станція

Олена Яценьо

Домашня СЕС чоловіка працювала до моменту першого авіаудару

Родині жителя Київської області Олександра Ананьєва та його односельцям гібридна станція допомогла пережити російську окупацію. Його селище було в оточенні більш ніж місяць.

Про це чоловік розповів в інтерв'ю для Асоціації сонячної енергетики України. Він володіє домашньою сонячною електростанцією потужністю 30 КВт і гібридною станцією потужністю 10 КВ.

"Моя гібридна станція буквально рятувала мені та моїй родині життя, оскільки за браку всіх благ цивілізації в моєму будинку все функціонувало: було освітлення, опалення, питна вода зі свердловини, гаряча вода та можливість приготувати їжу, адже холодильники теж працювали і зберігся запас продуктів", — поділився Олександр.

Окрім того, додав він, гібридна станція стала єдиним рятівним джерелом і для двох десятків людей з його мікрорайону. Усі вони заряджали в нього телефони та інші гаджети, набирали воду, приходили приймати душ, користувалися пральною машиною.

"Наші військові також заряджали свої акумулятори до різноманітної техніки, набирали воду і прали білизну", — додав власник СЕС і гібридної станції.

За словами чоловіка, його дім був розташований на лінії вогню, тому він не мав можливості демонтувати сонячні панелі. Це було небезпечно через постійні обстріли, атаки, снайперський вогонь.

Домашня СЕС Олександра працювала до моменту першого авіаудару. Першого березня було зруйновано основні ЛЕП 110 і 35 кВ, які живлять селище, і мережа зникла повністю.

Гібридна станція і далі працювала. Проте пошкоджені панелі на ній чоловік вимкнув зі схеми, тому потужність зменшилася. Проте цього вистачало, щоб отримувати потрібну електроенергію для життя.

"Перше відновлення мережі у нас відбулося приблизно 5 квітня, але за тимчасовою схемою від сусідньої області, напруга на фазах була дуже низькою, усього від 110 до 170 Вт. Тоді я переналаштував мережевий сонячний інвертор на роботу в таких умовах, і коли вдень було сонячно, він давав генерацію, напруга на фазах піднімалася і сусіди могли хоч вдень користуватися світлом", — зауважив Олександр.

Нагадаємо, що житель села Зорин Вишгородського району в Київській області Олександр Царенок, у власності якого була домашня сонячна електростанція, забезпечив електроенергією своїх односельчан, коли вони опинилися відрізаними від енергопостачання через російське вторгнення.

Читайте також
На Рівненщині 1000 родин перейшли на "зелену енергетику", навіть під час війни
На Рівненщині 1000 родин перейшли на "зелену енергетику", навіть під час війни

В області також працює 2 біогазові установки загальної потужності 1 МВт, а також 3 об’єкти гідроенергії

У США вченні придумали як значно збільшити продуктивність СЕС
У США вченні придумали як значно збільшити продуктивність СЕС

Технологія також може застосовуватися в таких сферах, як керування світлом у твердотільному освітленні, лазерних з’єднувачах, технології відображення тощо

На військовій базі США запустили велику плавучу СЕС
На військовій базі США запустили велику плавучу СЕС

Поплавкова електрика може посилити розумну програму відновлюваної енергетики

Європа скупила в Китаю половину експорту сонячних модулів із початку року

Обсяги постачань до Європи на 144% перевищили торішній показник