Зеленський виступив на кліматичному саміті у Глазго: про що говорив. Відео ОПУ

Зеленський виступив на кліматичному саміті у Глазго: про що говорив. Відео

Олена Яценьо

Глава держави закликав до "глобального потепління у відносинах держав"

До 2030 року Україна має намір скоротити викиди парникових газів на 65%, а до 2060-го — домогтися кліматичної нейтральності.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у понеділок, 1 листопада, під час свого виступу на кліматичному саміті COP26 у Глазго (Велика Британія).

"Україна ратифікувала Паризьку угоду однією з перших в Європі. За обсягом скорочення викидів вона посідає 4 місце серед 45 сторін рамкової конвенції ООН. Наші цілі до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 65%, і не пізніше 2060 року досягти кліматичної нейтральності", — сказав глава держави.

За словами президента, Україна підтримує низку ініціатив Конференції ООН з питань змін клімату. Зокрема, йдеться про декларацію щодо лісу і землекористування.

"Важливим для нас є доступ до надійного і довгострокового кліматичного фінансування, особливо в межах "зеленого" кліматичного фонду", — зазначив Зеленський.

Окрім того, він закликав до "глобального потепління у відносинах держав", розповівши про дві екологічні бомби, які виникли, за його словами, через невиконання гарантій Україні.

"Щоб подолати глобальне потепління, нам необхідне глобальне потепління у відносинах держав, де щороку тане довіра. Домовленості нічого не варті, якщо для когось це просто слова — і щодо екологічних угод, і тих, що не стосуються довкілля. У 1994 році Україна отримала гарантії безпеки, які, на жаль, не було виконано. Планета отримала дві екобомби в центрі Європи: окуповані Крим і частину нашого українського Донбасу", —  наголосив Зеленський.

Глава держави розповів, що півострів Крим з унікальною флорою та фауною став військово-морською базою Російської Федерації. А на частині Донбасу спостерігаються затоплення шахт, деградація ґрунтів і нестача питної води. Усе це тепер — реальна загроза для всього світу, переконаний український президент.

Він також згадав про Чорнобильську зону відчуження. Як зауважив Зеленський, після катастрофи на ЧАЕС природа у регіоні відновлюється набагато швидше, ніж очікувалося, через невтручання людини.

Зазначимо, що 31 жовтня у Глазго під егідою ООН розпочалася кліматична конференція СОР-26, яка триватиме до 12 листопада.

Головна мета COP26 – активізувати зусилля сторін задля досягнення цілей Паризької угоди – утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче +2 °C від доіндустріальних показників та спрямування зусиль на обмеження зростання температури до +1,5 °C від доіндустріальних рівнів.

Нагадаємо також, що президент Володимир Зеленський написав власну колонку про зміни клімату. Стаття президента вийшла перед початком саміту. У ній він звернувся до багатих країн по допомогу бідним у ситуації з боротьбою зі змінами клімату.

Читайте також
Найбільші країни-забруднювачі не встигли вчасно подати до ООН свої нові кліматичні плани 
Найбільші країни-забруднювачі не встигли вчасно подати до ООН свої нові кліматичні плани 

Зусилля зі стримування глобального потепління опинилися під тиском після обрання президентом США Дональда Трампа

Мільярдер Блумберг фінансуватиме кліматичний орган ООН після виходу США з Паризької угоди
Мільярдер Блумберг фінансуватиме кліматичний орган ООН після виходу США з Паризької угоди

Він є колишнім мером Нью-Йорка, спеціальним представником ООН з питань зміни клімату та 16-ю найбагатшою людиною у світі за версією Forbes

Паризька кліматична угода: що це за документ та чому Трамп проти неї
Паризька кліматична угода: що це за документ та чому Трамп проти неї

Більшість наддержав світу є членами цього юридично обов'язкового міжнародного договору

В Україні оновили довгострокову Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року
В Україні оновили довгострокову Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року

Вона повністю відповідає кліматичним цілям ЄС та Паризькій угоді