Зеленський підписав закон щодо спрощення утеплення житла: що зміниться shutterstock

Зеленський підписав закон щодо спрощення утеплення житла: що зміниться

Катерина Бєлоусова

Закон спрощує порядок прийняття рішень ОСББ в умовах воєнного стану

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель" (законопроєкт №6485).

Закон, серед іншого, створює умови для запровадження Фондом енергоефективності програми з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок воєнних дій, повідомляє Фонд енергоефективності.

​​Закон був прийнятий Верховною Радою України у другому читанні та в цілому 9 липня 2022 року.

Документ вносить зміни до Закону України "Про Фонд енергоефективності", створює нові та вдосконалює наявні механізми забезпечення енергетичної ефективності будівель, а також істотно спрощує процес енергомодернізації будинків за Програмою "Енергодім".

"Ми дякуємо за підтримку цього Закону, який містить усі пропозиції Фонду, підготовлені в установленому порядку,  з урахуванням викликів воєнного стану. Прийняття цього Закону – це надзвичайно важливий крок у напрямку енергетичної незалежності України та важлива складова реалізації національного плану відновлення України", – зазначив директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк. 

В матеріалі зазначили, що, враховуючи виклики воєнного стану, існує необхідність підтримати співвласників багатоквартирних будинків, що були пошкоджені внаслідок воєнних дій. 

Ключові зміни:

  • можливість виплати грантів в рамках програми "Енергодім" наперед, а не лише відшкодування постфактум;
  • можливість верифікації проєктів після їх завершення або після завершення їх окремих етапів;
  • уникнення дублювання Фондом функцій інших органів або учасників будівельного процесу, визначених нормативно-правовим та технічним регулюванням в будівництві;
  • можливість надання грантів на виконання інших робіт (послуг), які пов’язані зі здійсненням заходів з енергоефективності;
  • спрощення порядку прийняття рішень ОСББ в умовах воєнного стану;
  • розширення сфери діяльності Фонду, зокрема для можливості участі у процесі відновлення зруйнованого та пошкодженого внаслідок воєнних дій житлового фонду.

Також Фонд розробляє нову грантову програму, яка передбачає можливість для ОСББ отримати фінансову підтримку на проведення першочергових ремонтних робіт у пошкоджених будинках. Зокрема, Фонд має намір надавати учасникам цієї програми грант на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 100% вартості матеріалів та робіт.  

Наразі програма узгоджується з міжнародними партнерами. Однак для її запуску потрібно оновити ряд міжнародних угод (EE4U та EE4UII) та прийняти відповідні рішення на рівні Кабінет Міністрів України –  Європейський Союз.

"Сподіваємось на розуміння та підтримку і віримо, що нам вдасться своєчасно запустити програму "Відновлення", яка стане суттєвою підтримкою для співвласників багатоквартирних будинків", – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, 9 липня Верховна Рада приняла законопроєкт №6485 щодо утеплення будинків.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні протягом I півріччя 2022 року укладено 578 ЕСКО-договорів на загальну суму понад 1,34 млрд гривень для підвищення енергоефективності бюджетних установ.

Читайте також
У Львові, попри війну, утеплили дев’ятиповерхівку за 6,8 млн грн. Фото до і після
У Львові, попри війну, утеплили дев’ятиповерхівку за 6,8 млн грн. Фото до і після

Заявлене річне скорочення викидів вуглецю сягає 135,9 тонни

Верховна Рада ухвалила закон щодо утеплення будинків: що зміниться
Верховна Рада ухвалила закон щодо утеплення будинків: що зміниться

Власники будівель, які постраждали від війни, зможуть отримувати кошти на ремонт будівель від  Фонду енергоефективності

Бородянку планують відбудувати як перше енергоефективне екомістечко
Бородянку планують відбудувати як перше енергоефективне екомістечко

Відновлення України має відбуватися за європейським принципом "Енергоефективність передусім"

Робочі місця для українців забезпечать коштом турботи про довкілля
Робочі місця для українців забезпечать коштом турботи про довкілля

Ідеться про підвищення зайнятості у сфері енергоефективності