Зеленський під час виступу в ООН розповів, на що Росія перетворила природу Криму ТСН

Зеленський під час виступу в ООН розповів, на що Росія перетворила природу Криму

Олена Яценьо

Глава держави звернув увагу ООН на екологічну ситуацію на півострові

Президент України Володимир Зеленський заявив, що унікальну природу Кримського півострова російські окупанти перетворили на військову базу.

Про це глава держави сказав під час свого виступу на загальних дебатах у межах 76-ї Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

"Пан Голова 76-ї Асамблеї говорив багато про зміну клімату та захист довкілля й природи на планеті. У цьому контексті Крим потребує уваги ООН ще більше. З унікальної природи зробили військову базу: замість фауни й флори там тепер флот і солдати", – йшлося в промові Зеленського.

Президент додав: "...у душах кримчан протилежна для світу проблема – не глобальне потепління, а глобальне спустошення".

Зеленський зазначив, що ООН порушує дуже важливі теми, але не встигає їх розв'язувати, бо з’являються нові питання, які потребують уваги.

"Треба визнати, що світ не встигає розібрати все, що на нього звалилося. <...> Щоразу ми ніби обираємо собі "глобальне лихо року", про яке через рік мало хто згадає, бо буде нове. Кожну Асамблею світ складає їх у великий рюкзак загрози, який тягне роками і який уже максимально заповнений. Якщо зазирнемо ще глибше – у ньому голод, бідність, грамотність, питна вода, чисте повітря, окупація", – зазначив український президент.

Він наголосив, що ООН має надавати можливість діалогу та можливість поставити прямі відверті запитання.

"Щоб розв'язати все, нам бракує часу. А головне – нам бракує сміливості, бо ми діємо не як лідери, а як політики, які просто бояться, що колись людство запитає про все це. І лишають собі шлях відходу – а ми нічого вам і не обіцяли. Ми не обіцяли подолати голод. Ми сказали, що докладемо всіх зусиль для подолання. Ми не обіцяли, що здолаємо зміну клімату. Ми обіцяли активізувати нашу взаємодію для подолання зміни клімату. Якщо порахувати, на ці "ми рішуче налаштовані", "ми підтвердили спільну зацікавленість у подоланні", "ми домовились суттєво посилити співпрацю" – скільки ми витратили часу, паперу, енергії? Хочемо оживити ООН? Говорімо одне з одним просто, говорімо чітко, конкретно, а головне – чесно, відверто. Тоді ми перестанемо називати Генасамблею ООН "дебатами". Це не дебати. Бо дебати – це живий діалог. Це активний спір різних сторін", – заявив Зеленський.

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном у Нью-Йорку, яка відбулася в межах його робочого візиту до США, заявив, що візьме участь у сегменті високого рівня 26-ї конференції країн-учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Цей захід відбудеться в Глазго 1-2 листопада.

Як писала ЕкоПолітика раніше, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час свого виступу на установчому саміті Кримської платформи 23 серпня заявив, що мілітаризація Росією Криму й викачування природних ресурсів призвели до того, що тимчасово окупований півострів опинився на межі екологічної катастрофи.

Читайте також
Окупований Крим опинився на межі екологічного лиха – Шмигаль
Окупований Крим опинився на межі екологічного лиха – Шмигаль

Прем'єр вказав на проблему в межах Кримської платформи

Потоп у Ялті змив у Чорне море сміття з незаконних звалищ. Фото екокатастрофи
Потоп у Ялті змив у Чорне море сміття з незаконних звалищ. Фото екокатастрофи

Вода в акваторії Ялти забарвилася в бурий колір через змите потоками сміття

У Криму масово вирубали сосни під приватне будівництво. Фото
У Криму масово вирубали сосни під приватне будівництво. Фото

Після піднятого шуму невідомі, які спилювали дерева, розбіглися

В окупованому Криму знищують відомий ландшафтний парк
В окупованому Криму знищують відомий ландшафтний парк

У Фороському парку знищують віковічні й червонокнижні дерева