Заповідники Миколаївщини зазнали катастрофічного затоплення facebook.com/ecologmk

Заповідники Миколаївщини зазнали катастрофічного затоплення

Катерина Бєлоусова

На підтоплених ділянках ландшафтного заказника "Новопетрівські плавні" виявили живих мальків риб, пуголовків земноводних та равликів

На Миколаївщині через підрив Каховської ГЕС затопило близько 2 530 гектарів природно-заповідних територій, а також близько 2000 гектарів лісів.

Найбільш негативного впливу зазнав окупований Кінбурнський півострів, на якому під час підтоплення спалахнула пожежа, повідомляє управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА у Facebook.

facebook.com/ecologmk

Зазначається, що інформація щодо затоплення передали адміністрації заповідників. Окрім того, фахівці проаналізували супутникові знімки. Підтоплення сягнуло:

  • 1900 гектарів – національний природний парк "Білобережжя Святослава";
  • 130 гектарів – Чорноморський біосферний заповідник (Волижин Ліс);
  • 500 гектарів – регіональний ландшафтний парк "Кінбурнська коса".

В повідомленні підкреслили, що на території Кінбурнського півострову підтопило 2000 гектарів лісів та узбережні частини двох сіл з більшою частиною околиць, зокрема ставкового господарства.

facebook.com/ecologmk

Зазначається, що на Кінбурнському півострові одночасно з затопленням 6 червня виникла пожежа. Через окупацію та втрату сухопутного сполучення із материковою частиною місцевим мешканцям довелося самотужки гасити вогонь. Як наслідок у Кінбурнському лісництві пошкоджено 1100 га, у Василівському – 800 га.

facebook.com/ecologmk

В пресслужбі розповіли, що затоплення зазнала частина ботанічного заказника "Івано-Кепіне", що у Баштанському районі. Через підвищення рівня води у річці Інгулець сталося:

  • вимокання рослинного покриву;
  • вимивання кореневої системи;
  • відкладання змитих матеріалів;
  • замулення окремих ділянок органічними рештками;
  • руйнування та зміна конфігурації кристалічних відслонень, зокрема з норами птахів та комах;
  • перенесення сміття;
  • забруднення органічними речовинами;
  • пошкодження популяції червонокнижної рослини зіноваті гранітної.facebook.com/ecologmk

В повідомленні додали, що спеціальна комісія обстежила інші території природно-заповідного фонду, а саме:

  • ландшафтний заказник "Новопетрівські плавні";
  • ландшафтний заказник "Півострів Піщаний";
  • парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва "Парк Перемоги".

Зазначається, що рівень води на всіх природно-заповідних територіях понизився, майже до природнього. За словами місцевих жителів рівень води у водоймах підвищився 7 червня та тримався 3 доби.facebook.com/ecologmk

В повідомленні підкреслили, що водна-болотна рослинність Півострова Піщаний та Новопетрівських плавній уповільнила та затримала воду. Така рослинність пристосована до коливань рівнів води та виконує роль своєрідних природних фільтрів, тому суттєвого негативного впливу не виявлено. Суходільна ділянка ландшафтного заказника "Півострів Піщаний", яка представлена півостровом, не була підтоплена.

В пресслужбі додали, що на підтоплених ділянках Новопетрівських плавній, де ще не зійшла вода, виявили живих мальків риб, пуголовків земноводних, равликів. Також знайдено шкаралупу яєць диких птахів.

Зазначається, що у Парку Перемоги рівень води знизився, знищення дерев та чагарників не зафіксовано.

Нагадаємо, через підрив Каховській ГЕС національні природні парки "Великий Луг" та "Кам’янська Січ" на Запоріжжі поступово перетворюються на пустелю. Окрім того, повністю обміліли водно-болотні угіддя "Архіпелаг Великі та Малі Кучугури" та "Заплава Сім Маяків", які мають статус міжнародного значення та включені до списку Рамсарських угідь.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, через підрив дамби Каховської ГЕС на Херсонщині затопило національний природний парк “Нижньодніпровський”. На цій території розташовані землі Смарагдової мережі та Рамсарські угіддя.

Читайте також
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю

Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку
Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку

Цей об’єкт є одним із найбільших масивів природних заболочених лісів Полісся