Законопроєкт №5723 "Про Загальнодержавну цільову програму "Питна вода України" на 2022-2026 роки" підготовлено до другого читання з урахуванням правок і пропозицій.
Про це заявила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська, повідомляє пресслужба Міністерства.
В матеріалі наголосили на важливості прийняття Програми “Питна вода”, адже водопровідні системи багатьох громад десятки років не ремонтувалися і вже давно потребують заміни або реконструкції.
Наразі майже 270 тисяч людей мають доступ до питної води лише при її подачі за графіком або користуються привізною водою. Така ситуація склалась у дев’яти регіонах України.
"Проблематика доволі значна. У держбюджеті на 2022 рік передбачено фінансування Програми “Питна вода” розміром один млрд грн. Очікуємо на прийняття Верховною Радою законопроєкту в цілому, це дозволить забезпечити сталий розвиток та реконструкцію систем централізованого водопостачання та водовідведення у громадах", – зауважила Хоцянівська.
Програма передбачає реалізацію понад 1700 інфраструктурних проєктів у регіонах протягом 2022-2026 років.
В рамах Програми передбачено будівництво і реконструкція мереж водопостачання та водовідведення, водозабірних споруд, водопровідних очисних споруд, базових лабораторій контролю якості питної води, стічних вод та оснащення їх сучасним контрольно-аналітичним обладнанням тощо.
Це дозволить забезпечити споживачів якісною питною водою та покращити екологію у країні. Це позитивно вплине і на водопостачальників, адже вони зможуть надавати більш якісні послуги, завдяки впровадженню новітніх технологій із застосуванням сучасного обладнання.
Нагадаємо, Україну вже через кілька десятків років може спіткати дефіцит якісної питної води.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна до 2050 року почне купувати питну воду за кордоном.