Законопроєкт "Про екоконтроль" протягом 2 тижнів винесуть на повторне перше читання, - Мальований

Законопроєкт "Про екоконтроль" протягом 2 тижнів винесуть на повторне перше читання, - Мальований Рубрика

Глава ДЕІ не відповів, чи бере Інспекція участь у доопрацюванні документу

Законопроєкт №3091 "Про реформу державного екологічного контролю" буде повторно винесено на перше читання у парламент у період з 15 по 19 березня.

Про це заявив глава ДЕІ Андрій Мальований під час презентації звіту роботи інспекції за 2020 рік, який відбувся в онлайн режимі. Так він відповів на запитання шеф-редактора ЕкоПолітики Валентини Гембарської про те, яким чином документ планують доопрацювати до другого читання і чи бере ДЕІ участь у його доопрацюванні.

Зауважимо, що автором документу є нардеп від "Слуги народу", член екологічного комітету Верховної Ради Олександр Маріковський.

Мета документа — реформа державного екологічного контролю. Він усуває низку перепон на шляху перевірок; посилює відповідальність за порушення природоохоронного законодавства; встановлює суттєвий штраф за недопуск інспектора; прибирає дублювання повноважень між різними державними установами.

"З розробником законопроєкту ми проговорили низку правок до цього документа. Я сподіваюся – і хотілося б у це вірити, – що екологічний комітет якнайшвидше, точніше в період з 15 до 19 березня, ухвалить рішення про винесення (документа. – Ред.) на повторне перше читання в сесійну залу. Будемо проводити велику інформаційну політику з народними депутатами та міністерством для того, щоб у першому читанні законопроєкт підтримали народні депутати", – повідомив голова ДЕІ.

Зокрема, під час звіту роботи ДЕІ за 2020 рік Мальований також повідомив про те, що уже у 2022 році запрацює новий сервіс "Електронний кабінет екологічного інспектора".

Нагадаємо, що 19 лютого Верховна Рада відправила на доопрацювання в Комітет законопроєкт №3091 "Про реформу державного екологічного контролю”.

Раніше профільний комітет ВР рекомендував суттєво доопрацювати законопроєкт через надмірні повноваження екологічної інспекції, запропоновані в ньому.

Водночас Професійна асоціація екологів України не раз висловлювала критичну оцінку обох законопроєктів.

Читайте також
Природоохоронний комітет провів засідання. Які його підсумки?
Природоохоронний комітет провів засідання. Які його підсумки?

Обидва розглянуті законопроєкти рекомендовано на розгляд Верховної Ради

Екокомітет розглянув проєкти законів про надра та гарантії для інвесторів
Екокомітет розглянув проєкти законів про надра та гарантії для інвесторів

Законодавчі зміни важливі для реалізації угоди зі США

План на 2026 рік, цивільний захист, небезпечні вантажі – підсумки роботи екокомітету
План на 2026 рік, цивільний захист, небезпечні вантажі – підсумки роботи екокомітету

Проєкт закону про проходження служби цивільного захисту рекомендували Верховній Раді для ухвалення за основу