Цього тижня порушники природоохоронного законодавства України спричинили 20,5 млн гривень збитків. Водночас їх оштрафували тільки на 150 тис. грн.
Таку суму за недотримання природоохоронного законодавства розраховано з 29 січня по 4 лютого територіальними органами Держекоінспекції. Про це написав голова ДЕІ Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.
"З 29 січня по 4 лютого територіальними органами Держекоінспекції здійснено 589 перевірок та складено 709 протоколів про адміністративні правопорушення. На порушників накладено 150 тисяч гривень штрафів, а сума збитків, завданих довкіллю, склала 20,48 млн гривень", – йдеться в повідомленні очільника Державної екологічної інспекції.
За його словами, найбільш резонансний випадок недотримання вимог природоохоронного законодавства "обійшовся" державі в 15 млн гривень на Хмельниччині. Там екоінспектори виявили, що ТОВ "Подільський цегельник" здійснював самовільне видобування глини. Підприємству вже надіслали претензію про відшкодування збитків, а матеріали справи надано до Національної поліції.
Як розповів Мальований, ще 3,6 мільйона гривень збитків нараховано Держекоінспекцією внаслідок незаконної вирубки дерев у ДП "Тульчинський райагроліс" на Вінниччині. Нині Управління СБУ ухвалює рішення про відкриття кримінального провадження за цим фактом.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що 2020 року Держекоінспекція оцінила шкоду, заподіяну навколишньому середовищу, в 2,158 млрд гривень. Сума зросла на 3% порівняно з 2019 роком, незважаючи на той факт, що всі перевірки проводилися в умовах карантину.