В Україні за перший місяць нересту рибпатрулі вилучили у браконьєрів майже 9 тонн водних біоресурсів та близько 1,3 тисячі заборонених знарядь лову, що завдало збитків на понад 14 мільйонів гривень.
Рибпатрулі викрили понад тисячу порушень за 580 рейдів, повідомляє Держрибагентство у Facebook.
Найбільшу кількість браконьєрів викрито у Черкаській, Полтавській та Дніпропетровській областях.
Так на Хмельниччині на р. Іква браконьєри масово знищували рибу електрострумом. Вони встигли вбити майже 900 рибин та завдали шкоди довкіллю на понад 1,5 млн грн.
Окрім того, Чорноморський рибпатруль викрив на Дністровському лимані, двох рибалок, які “наловили” сітками без бирок із забороненим кроком вічка риби на загальну суму майже 600 тисяч грн.
“Вкотре наголошуємо – водойми країни під постійним контролем рибпатрульних і всім браконьєрам загрожує сплата значних сум збитків за завдану шкоду водним біоресурсам”, – наголосили в матеріалі.
Рибоохоронці також нагадали, що для збереження біорізноманіття і задля захисту місць природного відтворення риб, встановлено весняно-літню нерестову заборону на лов водних біоресурсів.
“Однак це не зупиняє недобросовісних рибалок і вони продовжують знищувати рибу”, – додали в Держрибагентстві.
Цьогоріч, через прохолодну погоду та низькі температури води, веснянонерестуючі види риб розпочали нерест із затримкою. Зазвичай у внутрішніх водоймах України, за сприятливих температурних умов, нерест триває з середини березня до початку липня, в залежності від виду риб.
Нагадаємо, на Одещині спіймали браконьєра, який "нарибалив" на 850 тисяч гривень.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, названі умови, терміни та винятки нерестової заборони на Київщині.