У четвер, 24 серпня, Японія почне скидати понад 1 мільйон метричних тонн очищеної радіоактивної води з АЕС “Фукусіма”.
За висновками Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), такий скид матиме незначний вплив на людей і навколишнє середовище, повідомляє Reuters.
Зазначається, що такий план викликав різку критику з боку Китаю. Країна заборонила імпорт морепродуктів з 10 префектур Японії, зокрема з Фукусіми та Токіо. Імпорт морепродуктів з інших префектур дозволений, але вони повинні пройти тести на радіоактивність і мати докази, що вони були вироблені за межами 10 заборонених префектур.
В матеріалі розповіли, що ініціатива викликала побоювання у місцевих рибалок через можливе знищення засобів існування та репутаційну шкоду для галузі. Також проти скиду води виступили Південнокорейські активісти та низка острівних країн Тихого океану.
За словами чиновників Японії, перед скидом воду відфільтрують, щоб видалити більшість радіоактивних елементів, окрім тритію, ізотопу водню, який важко відокремити від води. Перед викидом у Тихий океан очищену воду розбавлять, щоб знизити концентрацію тритію до рівнів, що значно нижчі за міжнародно затверджені.
Зазначається, що цю воду використовували для охолодження паливних стрижнів на АЕС "Фукусіма-Дайічі", де у 2011 році сталася аварія через потужне цунамі.
В матеріалі підкреслили, що на початку вересня Японія проведе аналіз морської води та риби поблизу заводу та оприлюднить результати на вебсайті Міністерства сільського господарства.
Нагадаємо, у січні 2023 року уряд Японії оголосив, що планує злити в океан понад 1 мільйон тонн радіоактивної води з АЕС "Фукусіма" навесні або влітку 2023 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, озера в горах Японії, які постраждали від ядерної катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" будуть радіоактивними щонайменше ще 20 років.