Як зареєструвати установки у нацреєстрі викидів та перенесення забруднювачів онлайн shutterstock

Як зареєструвати установки у нацреєстрі викидів та перенесення забруднювачів онлайн

Катерина Бєлоусова

Відомості з реєстру будуть відкритими для громадськості

В Україні 8 жовтня набрав чинності Закон №2614-IX “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”, у звʼязку з чим підприємства-забруднювачі протягом 6 місяців мають внести дані про свої об’єкти до РВПЗ.

Зареєструвати установки підприємці зможуть онлайн на єдиній платформі “ЕкоСистема”, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів аналогічний європейському, проте передбачає більш спрощену процедуру.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, за два роки український реєстр планують інтегрувати з Європейським. 

“Відтак Україна зможе обмінюватися актуальними, верифікованими даними з компетентним органам ЄС та синхронізувати власну довкіллєву політику. Для реалізації цієї цілі наразі тривають консультації з представниками європейського РВПЗ  для поєднання компонентів обох систем”, – розповів він.

В повідомленні підкреслили, що першим етапом формуванні цього реєстру стане реєстрація суб’єктів господарювання. 

В пресслужбі пояснили, що реєстрація здійснюватиметься у форматі peopleless, тобто без участі чиновника. Її може провести особисто керівник підприємства або довірена особа завдяки “шерингу прав”. Дані про установки вносяться за підказками системи.

Зазначається, що на другому етапі формування РВПЗ – підприємства подаватимуть звітність. 

В повідомленні наголосили, що відомості з реєстру будуть відкритими, тобто громадськість матиме вільний доступ до інформації про кожне підприємство, діяльність якого впливає на довкілля. 

“Таким чином Україна  виконає важливу частину своїх міжнародних зобов’язань – за Оргуською конвенцією та за Протоколом про реєстри викидів та перенесення забруднювачів”, – додали в пресслужбі.

Нагадаємо, у червні 2023 року Кабінет міністрів затвердив Порядок ведення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада 20 вересня схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт №6477 "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів", що створить єдину державну онлайн систему даних. У жовтні документ підписав президент України Володимир Зеленський.

Читайте також
З підприємств на Черкащині збираються стягнути понад 4 млн грн за забруднення повітря
З підприємств на Черкащині збираються стягнути понад 4 млн грн за забруднення повітря

Шкідливі викиди в атмосферне повітря, зокрема оксиду азоту, є порушенням норм Закону України

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ
ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Понад 2,7 тис. український компаній підпадають під дію СВАМ при експорті продукції

У 2023 році рівень парникових газів у повітрі досяг рекордних показників
У 2023 році рівень парникових газів у повітрі досяг рекордних показників

NOAA оголосило, що викид вуглекислого газу у 2023 році піднявся на третє місце за 65 років ведення записів