Станом на сьогодні в 1725 населених пунктах України впроваджено роздільний збір побутових відходів.
Про це у вівторок, 28 грудня, повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій України.
Зазначається, що в 29 населених пунктах працюють 34 сміттєсортувальних лінії. Водночас утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі в Києві, а також експлуатуються одна сміттєспалювальна установка в Люботині Харківської області та ще дві такі установки в Харкові. Окрім того, в 11 населених пунктах будують сміттєсортувальні комплекси.
Заступниця міністра розвитку громад і територій Наталія Хоцянівська зауважила, що жителі громад почали відповідальніше ставитися до питання управління побутовими відходами.
За її словами, є ще низка проблем, які потрібно розв'язати на законодавчому рівні.
"Ідеться про впровадження основоположних принципів європейського законодавства у сфері управління відходами. Зокрема, необхідно запровадити ієрархію управління відходами та принцип розширеної відповідальності виробника, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. І ці всі кроки – у найближчих планах уряду", – уточнила чиновниця.
Також у Мінрегіоні нагадали, що на основі трьох директив ЄС – про відходи, про захоронення відходів, про промислові викиди – розроблено проєкт закону № 2207-1Д "Про управління відходами", який Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Документ передбачає нові прозорі правила на ринку, створення галузі переробки відходів тощо.
Утім, законопроєкт досі чекає на друге читання. ЕкоПолітика писала про те, що відбувалося із проєктом закону № 2207-1Д "Про управління відходами" протягом року
Нагадаємо також, що Україна поглибить співпрацю з Фінляндією у сфері поводження з побутовими відходами. Пані Посол Фінляндії Пяйві Лайне сказала, що Фінляндія готова ділитися досвідом і допомагати українським громадам реалізовувати проєкти з перероблення відходів.