Епопея із законопроєктом про відходи: чому його досі не ухвалили. Інфографіка

Епопея із законопроєктом про відходи: чому його досі не ухвалили. Інфографіка

Олена Яценьо

Що відбувалося із проєктом закону про відходи протягом року

Цей рік виявився невдалим для законопроєкту № 2207-1д "Про управління відходами", який має закласти фундамент для розвитку в Україні європейської системи управління відходами.

Як би мав проходити законотворчий процес і що відбулося насправді із проєктом закону про відходи — показали на інфографіці громадської організації "Зелена генерація", яку опублікували на сторінці ГО у фейсбуці.

Там нагадали, що на кінець 2020 року пішло 600 годин "обговорень законопроєкту в незрозумілих робочих групах".

Народний депутат Олександр Маріковський обіцяв, що до 15 січня 2021 року опублікує порівняльну таблицю до другого читання.

У червні в межах форуму Ukraine 30 він сказав, що оприлюднить текст законопроєкту до літніх канікул.

У серпні стейкхолдери отримали текст із підписом Маріковського з тисячею правок поза регламентом, внесених на підкилимних робочих зустрічах.

Потому нардеп знову пообіцяв, що 2 вересня текст законопроєкту точно буде.

Нарешті, у листопаді Маріковський опублікував текст проєкту закону на своїй фейсбук-сторінці, та підтвердилися побоювання експертів.

24 листопада відбулося засідання підкомітету. Як виявилося, регламент було грубо порушено.

Нагадаємо, що експерт із поводження з відходами в Українському інституті майбутнього Олександр Лимар на початку листопада передбачив, що законопроєкт № 2207-1д "Про управління відходами" з поправками до другого читання не підтримають у парламенті до кінця 2021 року.