На початку тижня, 30 серпня, у Львові всі охочі мали можливість ознайомитися з тим, як працює перша в Україні станція компостування органічних відходів.
Як повідомила пресслужба Львівської міської ради, у понеділок на компостувальній станції відбулася екскурсія "Як органіка отримує друге життя?" в межах "Майстерні міста 2021".
Відвідувачі мали змогу дізнатися:
- як органіка, яку жителі чи підприємства викинули в контейнер для органічних відходів, потрапляє на станцію;
- як садові та харчові відходи перетворюються на компост;
- як ростуть різноманітні види рослин на демонстраційно-навчальному майданчику, що підживлюється готовим компостом.
За словами начальника відділу компостування ЛКП "Зелене місто" Любомира Тимчишина, з початку 2021 року на станцію надійшло понад 3 тис. тонн органічних відходів.
"Розширюється географія локацій, де встановлено баки для збору органіки. Нині їхня кількість становить 1095, що покриває 98% від усіх контейнерних майданчиків міста", — зазначив посадовець.
Нагадаємо, що станція компостування органічних і садових відходів приймає гілля, пошкоджене внаслідок негоди, яке привозять комунальні служби. Також у межах пілотного проєкту встановили три експериментальних контейнери для відходів зі саду та городу.
У ЛКП "Зелене місто" сказали, що львів'яни почали сортувати на 30% більше, проте досі є проблема невідповідного сортування органічних відходів.
"Просимо мешканців не забувати про те, що органіку треба викидати до відповідних контейнерів без пластикових пакетів і скляної тари", — наголосив Тимчишин.
Зазначимо, що перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні 2020 року. Цьогоріч у квітні компост, виготовлений із харчових і садових відходів, продали через аукціон. Нині продукт має попит серед місцевих жителів й агропідприємств.
Як писала ЕкоПолітика раніше, у квітні львівська станція компостування прийняла рекордну кількість відходів.
Нагадаємо також, що станція з компостування у Львові зібрала за 2020 рік на переробку 2 539 тонн органіки.