Вчені Чеського хіміко-технологічного університету в Празі винайшли нову технологію очищення водних ресурсів від забруднень пластиковою крихтою за допомогою мініатюрних роботів.
Про це пише видання sciencenewsforstudents.org.
Як зазначається у дослідженні, вченим вдалося створити мініатюрний пристрій, який здатний самостійно пересуватися у воді, відшукувати маленькі шматочки пластику і прикріплятися до них з метою поступового руйнування або маркування пластику для подальшого збору.
За словами творців роботів, яких цитує видання, їх пристрої мають розміри порівнянні з кінчиком загостреного олівця і використовують для пересування хімічну енергію, яка активується при попаданні на робота сонячного світла.
Керівник проекту, хімік Мартін Пумера, вважає мікроскопічні шматочки пластику серйозною проблемою для сучасної екології, адже вони здатні накопичуватися всюди: від дна океану – до вершин гір.
Вчений стверджує, що кінцева мета проекту полягає у створенні дешевих і екологічно чистих роботів, яких можна буде використовувати в будь-якій точці світу. На думку хіміка, мініатюрні роботи на початку можуть стати найбільш корисними на підприємствах з очищення стічних вод. Там вони можуть видаляти пластик до того, як він досягне відкритої води.
Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика писала про те, як активісти і волонтери повністю розчистили річку Уди біля Харкова.