Як кожен за нас може зробити довкілля чистішим: поради від фрідайверів Wall Street Journal

Як кожен за нас може зробити довкілля чистішим: поради від фрідайверів

Людмила Гончаренко

Сміття можна не тільки не створювати, а й прибирати

Кожен з нас створює сміття. Його забагато в океані та на суші. Але кожен з нас може зробити бодай кілька нескладних кроків, щоб запобігти необоротним екологічним змінам.

Команда ентузіастів FreeDiver.me опублікували кілька еко-порад у своєму блозі.

  1. Мінімізуйте кількість пластику в побуті

Повністю відмовитися від пластикових пакетів практично неможливо, але можна без великих зусиль в рази зменшити їх кількість. Використовуйте тканинні сумки або вже наявні у вас пластикові пакети повторно. Це дійсно просто – треба тільки не забувати брати їх з собою, збираючись на ринок або в магазин. Завжди відмовляйтеся від пакетів в магазині, коли це можливо. Крім пакетів є ще одноразовий посуд, різна упаковка і т.п. Від неї теж найчастіше можна відмовитися або, купуючи щось в магазині, включати усвідомленість і вибирати те, де використовується менше пластику.

  1. Збирайте сміття роздільно

Якщо у вас є можливість відокремлювати органічні відходи від неорганічних – робіть це. Сортуйте сміття і викидайте його окремо або здавайте в пункти прийому вторсировини. До цього швидко звикаєш і з часом це стає корисною звичкою. 

  1. Використовуйте багаторазові пляшки для води

Замість того, щоб кожен раз купувати пластикову пляшку варто використовувати її багаторазову альтернативу. Це зручно, адже запаси води в пляшці можна поповнювати, інколи безкоштовно. Кулери, де можна набрати води, стоять у багатьох місцях, включаючи супермаркети, лікарні, державні установи і т.д.

  1. Відмовтеся від пластикових соломинок

Соломинки – це ще один приклад того, як ми створюємо величезну кількість непотрібного пластику. У багатьох еко-кафе вже давно використовують скляні, бамбукові або паперові соломинки. Гарна звичка – мати власну багаторазову соломинку і носити її з собою. Місця в сумці займає мінімум, а пити смачний шейк або коктейль зі своєї трубочки буде приємніше.

  1. Беріть участь в прибиранні пляжів

Сміття можна не тільки не створювати, а й прибирати. Періодичні прибирання пляжів несуть як безпосередньо очисний результат, так і освітній. Як приклад, можна навести проект Trash Hero. Це міжнародний екологічний рух, який з'явився в 2013 році в Таїланді. Спочатку члени цього руху прибирали пляжі в Південно-Східній Азії, де хвилі постійно викидають на берег сміття. Звідти цей проект почав поширюватися по всьому світу. На даний момент організація діє в 100 населених пунктах у всьому світі: і в країнах Азії, і в Європі, і в Америці. 

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що у морській западині Емден, розташованій нижче поверхні землі більш ніж на 10 тисяч метрів, виявили пластикове сміття.

Читайте також
Музика на варті екології: участники британського гурту анонсували світовий екотур
Музика на варті екології: участники британського гурту анонсували світовий екотур

Учасники гурту Coldplay хочуть посадити одне дерево за кожний проданий квиток

14 жовтня у світі відзначають День екологічної освіти
14 жовтня у світі відзначають День екологічної освіти

Чому важливо здобувати екоосвіту

"Толока до Покрови" та екологічна освіта: у яких заходах узяти участь цього тижня
"Толока до Покрови" та екологічна освіта: у яких заходах узяти участь цього тижня

Цікаві події для дітей і дорослих у сфері екоосвіти

Як пристосувати місто до зміни клімату: вісім екологічних порад
Як пристосувати місто до зміни клімату: вісім екологічних порад

Громадська організація "Еко Місто" пропонує свої способи зробити рідне місто більш зеленим і комфортним для жителів