Як кожен за нас може зробити довкілля чистішим: поради від фрідайверів Wall Street Journal

Як кожен за нас може зробити довкілля чистішим: поради від фрідайверів

Людмила Гончаренко

Сміття можна не тільки не створювати, а й прибирати

Кожен з нас створює сміття. Його забагато в океані та на суші. Але кожен з нас може зробити бодай кілька нескладних кроків, щоб запобігти необоротним екологічним змінам.

Команда ентузіастів FreeDiver.me опублікували кілька еко-порад у своєму блозі.

  1. Мінімізуйте кількість пластику в побуті

Повністю відмовитися від пластикових пакетів практично неможливо, але можна без великих зусиль в рази зменшити їх кількість. Використовуйте тканинні сумки або вже наявні у вас пластикові пакети повторно. Це дійсно просто – треба тільки не забувати брати їх з собою, збираючись на ринок або в магазин. Завжди відмовляйтеся від пакетів в магазині, коли це можливо. Крім пакетів є ще одноразовий посуд, різна упаковка і т.п. Від неї теж найчастіше можна відмовитися або, купуючи щось в магазині, включати усвідомленість і вибирати те, де використовується менше пластику.

  1. Збирайте сміття роздільно

Якщо у вас є можливість відокремлювати органічні відходи від неорганічних – робіть це. Сортуйте сміття і викидайте його окремо або здавайте в пункти прийому вторсировини. До цього швидко звикаєш і з часом це стає корисною звичкою. 

  1. Використовуйте багаторазові пляшки для води

Замість того, щоб кожен раз купувати пластикову пляшку варто використовувати її багаторазову альтернативу. Це зручно, адже запаси води в пляшці можна поповнювати, інколи безкоштовно. Кулери, де можна набрати води, стоять у багатьох місцях, включаючи супермаркети, лікарні, державні установи і т.д.

  1. Відмовтеся від пластикових соломинок

Соломинки – це ще один приклад того, як ми створюємо величезну кількість непотрібного пластику. У багатьох еко-кафе вже давно використовують скляні, бамбукові або паперові соломинки. Гарна звичка – мати власну багаторазову соломинку і носити її з собою. Місця в сумці займає мінімум, а пити смачний шейк або коктейль зі своєї трубочки буде приємніше.

  1. Беріть участь в прибиранні пляжів

Сміття можна не тільки не створювати, а й прибирати. Періодичні прибирання пляжів несуть як безпосередньо очисний результат, так і освітній. Як приклад, можна навести проект Trash Hero. Це міжнародний екологічний рух, який з'явився в 2013 році в Таїланді. Спочатку члени цього руху прибирали пляжі в Південно-Східній Азії, де хвилі постійно викидають на берег сміття. Звідти цей проект почав поширюватися по всьому світу. На даний момент організація діє в 100 населених пунктах у всьому світі: і в країнах Азії, і в Європі, і в Америці. 

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що у морській западині Емден, розташованій нижче поверхні землі більш ніж на 10 тисяч метрів, виявили пластикове сміття.

Читайте також
Скільки екологів за освітою у 2022-2023 роках випустила Україна: МОН оприлюднило статистику
Скільки екологів за освітою у 2022-2023 роках випустила Україна: МОН оприлюднило статистику

Яку кількість фахівців довкіллєвих спеціальностей щороку готують українські ЗВО

Екологічна прокуратура України за три роки викрила понад сотню злочинних груп
Екологічна прокуратура України за три роки викрила понад сотню злочинних груп

Було викрито 101 організоване злочинне угруповання

У росії заражена ураном вода потрапила до річки Тобол
У росії заражена ураном вода потрапила до річки Тобол

Повінь змила в річку Тобол радіоактивний бруд