Шляхом електролізу зібрану дощову воду можна очистити і перетворити на питну.
Таким методом активно користуються мешканці Індонезії, передає Deutsche Welle.
Як зазначається, у 1990-х роках Світовий банк переконав владу країни приватизувати водну систему. Наразі більшість індонезійців споживає мінеральну воду у пляшках.
"Люди, які мешкають у селах, повинні мати можливість отримувати воду безкоштовно. Але більшість джерел приватизовано, люди мусять купувати воду. Це неправильно, і я не хочу бути частиною цього", – розповіла адвокатка і письменниця Канті Джаніс.
Уряд Індонезії почав спонсорувати проєкти зі збирання дощової води. Так в країні заохочують вільний доступ до природного водопостачання.
Бундер – одна із 80 "спільнот дощової води". Через піщані кар'єри відкритого типу в місцевості залишилося небагато прісноводних джерел. Сільські мешканці збирають дощову воду та очищують її методом електролізу.
Електричний струм проходить крізь воду, вбиваючи бактерії та підвищуючи рівень PH.
"Люди звикли скаржитися на дощ, бо мокнуть під ним. А тепер вони щасливі, коли дощить. Їхнє ставлення змінюється. Селяни тепер можуть заощадити більше грошей. Їм більше не треба купувати питну воду. Вони просто повинні збирати дощову воду й очищувати її", – стверджує місцевий пастор Ромо Кірджіто.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що школярка з Херсонщини розробила унікальний проєкт з очищення річок. Її офіційно визнали генійкою у США.