У 2020 році Державна екологічна інспекція провела лише чотири перевірки щодо незаконного видобутку бурштину: по дві в Житомирській і Рівненській областях.
Про це сказано в матеріалі "Слово і діло".
У селі Замисловичі, що в Житомирській області, ТОВ "Райт Солюшн" видобувало бурштин при тому, що у них був дозвіл тільки на користування надрами з метою генеалогічного вивчення. В результаті перевірки інспектори вилучили технічні засоби видобутку, документи підприємства та сам бренд.
А ось в селі Білки правоохоронці відкрили кримінальне провадження, щоб встановити законність використання земель сільськогосподарського призначення для видобутку дорогоцінного каменю. У копачів також вилучили всі технічні засоби.
Також проводилася перевірка на території Дубровицького району Рівненської області. Там були встановлені два факти незаконного видобутку. Так, біля села Крупове в ніч на 20 травня на землях, що перебувають у приватній власності, проводився видобуток бурштину за допомогою несертифікованого обладнання.
Таким чином в результаті самовільного користування надрами правопорушники завдали збитків державі та власникам земельних ділянок. Площа пошкоджених сільськогосподарських угідь становить 0,7 га.
Така ж ситуація була і в селі Осова, але там площа пошкоджених земель становить 1,2 га, з них земель водного фонду — 0,1 га. Порушників затримали, а обладнання для видобутку вилучили. Зараз матеріали справи щодо обох випадків направлені до правоохоронних органів.
На території Волинської області у 2020 році перевірки незаконного видобутку бурштину не проводили.
Як повідомляла ЕкоПолітика, за даними Держекоінспекції, майже 57 мільйонів гривень збитків завдано довкіллю України за минулий тиждень.