У Китаї люди з південних провінцій змушені рятуватися від повені у північні регіони, які потерпають від аномально високих температур.
Це свідчить про подвійний вплив зміни клімату на другу за величиною економіку світу, повідомляє Bloomberg.
У травні у провінціях Фуцзянь, Гуандун і Гуансі середня кількість опадів досягла 621 міліметра, що є найвищим показником за останні 60 років. За цей час відбулися повені вздовж 117 річок у басейні річки Перл.
Окрім того, в червні у виробничому центрі Гуанчжоу відбувся найвищий приплив за сторіччя, глибина води перевищила 2,6 метра.
“Повені є регулярним явищем у Китаї влітку, особливо в низинних районах вздовж річки Янцзи та її приток. Але вони будуть ставати все більш екстремальними і частими в міру потепління на планеті, відповідно до останньої китайської Блакитної книги зі зміни клімату”, – йдеться в матеріалі.
У понеділок 20 червня місцева влада в провінціях, зокрема Чжецзян, Гуансі, Цзянсі та Хубей, оголосила щонайменше 14 попереджень про шторм найсильнішого рівня. За прогнозами Китайського національного кліматичного центру повені цього року будуть більш екстремальними у порівнянні з історичними рівнями.
Тим часом хвилі спеки вражають північні та центральні провінції, а в деяких регіонах середня температура протягом дня становить 40 градусів за Цельсієм. Понад 90 станцій моніторингу в провінції Хенань 16 червня зафіксували температуру землі, яка може бути значно вищою через бетонні та асфальтні покриття, що перевищувала 60°C. Того ж дня на восьми станціях температура досягла 70°C.
"На тлі зміни клімату середовище, в якому відбуваються екстремальні погодні явища, змінюється в різному ступені. Нова кліматична норма означає, що поточні рекорди стануть тим, що трапляється часто", – сказав речник метеорологічного управління Китаю Ван Чжихуа після смертоносних повеней у 2021 році.
Нагадаємо, вченні підтвердили прямий зв’язок між аномальними зливами та діяльністю людини.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, витрати на боротьбу з кліматичними катастрофами зросли на 800%.