Витрати на боротьбу з кліматичними катастрофами зросли на 800% shutterstock

Витрати на боротьбу з кліматичними катастрофами зросли на 800%

Олена Яценьо

Тільки у 2021-му природні катаклізми коштували економіці $329 мільярдів

З початку XXI століття витрати міжнародної спільноти на допомогу постраждалим від наслідків кліматичної кризи людям у всьому звіті зросли на 800%.

Про це з посиланням на доповідь неурядової організації щодо боротьби з голодом і нерівністю Oxfam повідомляє The Guardian.

Згідно зі звітом, стихійні лиха, спричинені змінами клімату, залишаються головним чинником, який змушує країни просити міжнародне співтовариство про гуманітарну допомогу. Зокрема, у 2021 році екстремальні погодні умови стали причиною 78% запитів ООН щодо надання гуманітарної підтримки. У 2000-му такі запити становили лише 35,7%.

За словами аналітиків, тільки минулого року природні катаклізми: посухи, повені, лісові пожежі — коштували економіці $329 мільярдів.

Протягом останніх п'яти років країни, що розвиваються, просили про гумдопомогу в розмірі від $63 до $75 мільярдів, але держави-донори виділили майже вдвічі менше — $35-42 мільярди.

Водночас в Oxfam вважають, що багаті держави повинні брати на себе більше зобов'язань із підтримки менш розвинених регіонів світу через кліматичну кризу, бо спостерігається невідповідний масштаб впливу на навколишнє середовище.

Згідно з доповіддю, найменш благополучні країни виробляють лише 0,1% глобальних викидів вуглекислого газу, тоді як економічні успішні держави відповідають за 37% світових викидів CO2.

Раніше ЕкоПолітика писала, що спалахи вірусних захворювань, таких як мавпяча віспа чи гарячка Ласса, надалі відбуватимуться дедалі частіше через зміни клімату.

Читайте також
Шольц запропонував створити міжнародний кліматичний клуб
Шольц запропонував створити міжнародний кліматичний клуб

За його словами, такий клуб міг би працювати у форматі G6

Європарламент затвердив 3 ключові законопроєкти для боротьби зі зміною клімату
Європарламент затвердив 3 ключові законопроєкти для боротьби зі зміною клімату

Створення Фонду соціального клімату допоможе тим, хто найбільше постраждав від енергетичної та мобільної бідності впоратися зі збільшенням витрат на енергетичний перехід

Названі результати переговорів зі зміни клімату в Бонні
Названі результати переговорів зі зміни клімату в Бонні

Українська делегація провела ряд двосторонніх зустрічей, зокрема для реалізації спільних проєктів зі скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату

Спалахи епідемій на кшталт мавпячої віспи почастішають у світі через одну причину
Спалахи епідемій на кшталт мавпячої віспи почастішають у світі через одну причину

Найчастіше характерні для фауни хвороби передаються людству