Мешканців Волині попередили, що вилов червонокнижних риб, 9 видів яких поширено в регіоні, передбачає накладання штрафу у розмірі 510-850 грн для громадян та 850-1360 грн для посадових осіб з конфіскацією улову.
Також порушник сплатить компенсацію за кожну таку виловлену рибину, повідомляє Волинський рибоохоронний патруль у Facebook.
Іхтіофауна є важливим компонентом загального біологічного різноманіття, оскільки міноги й риби відіграють ключову роль у трофічних ланцюгах та слугують чи не найкращими індикаторами екологічного стану водойм. Вони чутливо реагують на погіршення умов існування або перевилов скороченням своєї чисельності, ареалів, частковим чи повним зникненням у водоймах.
Саме тому важливо не лише відновлювати популяції зникаючих, вразливих і рідкісних видів, але й охороняти їх.
У водоймах Волинської області мешкають червонокнижні риби, які мають “зникаючий” та “вразливий” природоохоронний статус.
“Зникаючі” види:
- вугор європейський;
- мінога українська;
- гольян озерний.
“Вразливі” види:
- карась золотий;
- ялець звичайний;
- марена звичайна;
- в'язь звичайний
- підуст звичайний;
- минь річковий.
З розмірами компенсації можна ознайомитися у постанові КМУ від 07.11.2012 № 1030 "Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)" за посиланням.
Нагадаємо, у Житомирській області з 1 серпня по 20 вересня 2022 року на всіх водоймах встановлюється заборона на будь-який лов річкових раків.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Херсонщині затримали браконьєрів, які в Каркінітській затоці ловили рибу, зокрема червонокнижних осетрів та севрюг.