На Житомирщині у серпні заборонять ловити раків: що чекає на порушників Shutterstock

На Житомирщині у серпні заборонять ловити раків: що чекає на порушників

Катерина Бєлоусова

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства

У Житомирській області з 1 серпня по 20 вересня 2022 року на всіх водоймах встановлюється заборона на будь-який лов річкових раків.

Крім штрафу, за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушники заплатять збитки у розмірі 3332 грн, повідомляє Держекоінспекція Поліського округу у Facebook.

Заборона покликана зберегти популяцію раків у період другої линьки. В цей період відбуватиметься формування та зміцнення нового панцира, що може тривати від одного до півтора місяця. 

В період линьки раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, тому що стають малорухливими. 

Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі може змінюватись в різні періоди і залежить від погоди, типу водойми, віку, статі, температури навколишнього середовища, харчування, річних ритмів тощо.

Протягом першого року життя рак линяє 8 разів, за другий – 5, а потім по 1-2 рази на рік.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке відповідно до ч. 4 ст.85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штраф, розмір якого від 340 до 680 гривень з передачею матеріалів до судових органів.

“Якщо ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, просимо невідкладно повідомляти за номерами телефонів "Гарячої лінії": (068) 717 03 34 або (0412) 46-49-54”, – закликали в ДЕІ.

Нагадаємо, в Рівенській та Житомирській областях протягом нерестової заборони браконьєри завдали збитків на загальну суму понад 250 тисяч гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Вінницькій, Полтавській, Дніпропетровській, Миколаївській та Чернігівській областях топ-браконьєри за тиждень завдали збитків на загальну суму понад 1,3 мільйона гривень.

Читайте також
Війна завдала природі Житомирщини збитків на сотні мільйонів гривень
Війна завдала природі Житомирщини збитків на сотні мільйонів гривень

Пошкодження нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" спричинило витік нафтопродуктів на земельну ділянку та у водойму

У Житомирі понад тисячу людей прибрало набережну в міському парку. Фото
У Житомирі понад тисячу людей прибрало набережну в міському парку. Фото

Це рекордна кількість людей, які взяли участь у міській толоці за весь час