На тимчасово окупованих територіях Херсонської області окупанти визнають, що стан місцевих водойм є критично небезпечним і воду з них не можна використовувати ні для побутових, ні для сільськогосподарських потреб, ні для купання.
Про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).
Спостерігачі констатували, що ситуація із водозабезпеченням на тимчасово окупованих територіях України вже давно вийшла з-під контролю окупантів.
“Їх злочинна діяльність проявляється не тільки в руйнуванні українських міст та вбивствах мирного населення, а й неприпустимому відношенні до екології”, – обурені у Центрі.
У ЦНС стверджують, що лабораторні аналізи якості води у водоймах Нижніх Сірогоз, Першопокровки, Верхніх Сірогоз і Новоолександрівки показали незадовільні результати. Вода з такими показниками становить загрозу для здоров’я громадян.
Раніше ЕкоПолітика неодноразово розповідала про катастрофічну ситуацію із водопостачанням та водовідведенням у тимчасово окупованому Маріуполі. Так, у травні 2023 року окупанти вирішили обʼєднати Старокримське та Павлопільське водосховища, адже засипана ними річка Кальчик не могла забезпечити навіть мінімальні потреби міста. Але при цьому вони не врахували, що такий проєкт передбачає нормальну роботу каналу Сіверського Донця, який наразі не працює.
Нещодавно ми також розповідали про те, що окупаційна влада у Маріуполі замість центральної системи каналізації, колекторів використовує звичайні септики (локальні очисні установки), тому нечистоти потрапляють на вулиці міста, в річки та Азовське море.