Вітренко заявив, що екоподаток можуть підняти, і назвав причину

Вітренко заявив, що екоподаток можуть підняти, і назвав причину

На думку Вітренка, хто забруднює довкілля, має платити

Міністерство енергетики в довгостроковій перспективі розглядає збільшення податку на викиди СО2 і використання цих грошей для компенсації різниці виробникам "зеленої" електроенергії.

Компенсації інвесторам ВДЕ шляхом збільшення податку на викиди СО2 допустив в.о. голови Міненерго Юрій Вітренко на зустрічі з представниками Європейсько-Українського енергетичного агентства й Української вітроенергетичної асоціації, повідомляє міністерство у Facebook.

"Це буде справедливо: хто забруднює довкілля і негативно вливає на зміну клімату, ті платять. Ті, хто робить умови життя кращими, довкілля — чистішим, отримують певну компенсацію", — зазначив в.о. глави Міненерго.

Наголошується, що нині цей податок (Carbon tax) в Україні в десятки разів менший, ніж у Європейському Союзі, водночас викиди – найбільші.

Вітренко зазначив, що є прихильником "зеленого" переходу, який має бути економічно і політично сталим. "Сьогодні міністерство працює над тим, щоб проблеми, які накопичилися в галузі впродовж десятиліть, почали розв’язуватися системно. У перспективі система має бути збалансованою й економічно ефективною", – цитують його у відомстві.

Також урядовець закликав усіх учасників ринку долучатися до розроблення дорожньої карти розвитку альтернативної енергетики в Україні, надавати свої пропозиції для розв’язання нагальних проблем і реалізації довгострокових перспектив.

"Я вважаю, що ми маємо розробити цю дорожню карту із максимальним залученням сторін: учасників ринку, інвесторів, стейкхолдерів, споживачів – як промислових, так і побутових. Це має бути реальний документ, який передбачатиме сталий розвиток галузі", – додав в.о. міністра.

Як оперативний спосіб розв’язання питання з накопиченими боргами перед виробниками "зеленої енергії" в Міненерго розглядають випуск зелених облігацій.

"Зелені" облігації є, можливо, найбільш важливим короткостроковим заходом, тому що він допомагає повністю розв'язати проблему з накопиченим боргом і частково компенсувати різницю між "зеленим" тарифом і ринковою ціною цього року", – наголосив Вітренко.

Як писала ЕкоПолітика, Екокомітет Ради відправив на доопрацювання законопроєкт про підвищення екоподатку. Документ передбачає підвищення податку на викиди двоокису вуглецю до 30 грн за тонну (нині 10 грн за тонну).

Читайте також
Бізнеси Рівненщини за 5 місяців сплатили понад 57 млн грн екоподатку
Бізнеси Рівненщини за 5 місяців сплатили понад 57 млн грн екоподатку

Це на 30% перевищило аналогічний показник минулого року

Забруднювачі Львівщини сплатили десятки мільйонів екоподатків у 2024 році
Забруднювачі Львівщини сплатили десятки мільйонів екоподатків у 2024 році

45% екоподатків надходить до державного бюджету, 30% – до обласного, а 25% залишається у місцевому

Забруднювачі Тернопільщини сплатили рекордні екоподатки у 2023 році
Забруднювачі Тернопільщини сплатили рекордні екоподатки у 2023 році

До спеціального фонду місцевих бюджетів спрямовано 8,8 мільйона гривень