Висока плата за чисте повітря неминуча: аналітики дали прогноз на наступні 5 років shutterstock

Висока плата за чисте повітря неминуча: аналітики дали прогноз на наступні 5 років

Олена Яценьо

Щораз більша ціна квот на викиди спонукає створювати технології з уловлювання CO2

У найближчому майбутньому людям доведеться дорого платити за очищення повітря від парникових газів.

До такого висновку дійшли аналітики швейцарського фінансового конгломерату Credit Suisse Group AG і Міжнародного енергетичного агентства (International Energy Agency (IEA), повідомляє Bloomberg.

За їхніми прогнозами, ринок інструментів для видалення CO2 з повітря найближчими роками може досягти 2 трильйонів доларів.

Людство буде змушене розвивати нові технології в промисловості через збільшення витрат на дозволи забруднювати повітря та впливати на зміну клімату. Тож саме чимраз вищі тарифи за викиди вуглецю і загрози глобального потепління надають імпульс розвитку технологій з уловлювання та зберігання викидів парникових газів.

Очікується, що до 2025 року попит на послуги з видалення забруднювачів повітря зросте, оскільки через кілька років ціна квот на викиди збільшиться щонайменше вдвічі й становитиме в середньому 118 доларів за тонну (нинішня середня вартість квот — близько 64 долари за тонну).

До того ж, як уважають експерти, технологія уловлювання CO2 стає мейнстримом у прагненні країн до нульових викидів. Для деяких секторів економіки уловлювання своїх викидів у довгостроковій перспективі стане економнішим, ніж отримання дозволів на певний обсяг забруднення.

За даними IEA, під час виробництва цементу й вироблення електроенергії вартість очищення повітря становить 120 доларів за 1 тонну. Водночас ціна видалення CO2 з атмосфери варіюється залежно від місця розташування проєкту й особливостей обладнання.

У британській дослідницькій компанії Wood Mackenzie зазначили, що кількість запланованих проєктів уловлювання парникового газу у всьому світі з 2019 року зросла вшестеро — до 300. Цю технологію нині використовують у Північній Америці та Австралії, також її почали запроваджувати та європейські країни. Норвегія, Нідерланди й Велика Британія на 2021 рік лідирують серед європейських країн щодо запровадження таких екологічних проєктів.

Передбачають, що до середини поточного десятиліття попит на послуги з видалення викидів із навколишнього середовища зросте, а до 2030 року технологія стане конкурентоспроможною за витратами та допоможе скоротити промислові викиди на 46% до 2050-го.

Раніше ЕкоПолітика писала, що Вищий адміністративний суд Франції оштрафував державу на 10 мільйонів євро за не досить ефективну боротьбу із забрудненням повітря в мегаполісах.

Представники екологічних організацій заявили, що це рекордний штраф за порушення стандартів якості повітря, а вердикт суду назвали "історичним".

Читайте також
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря
Євросоюз посилює вимоги до якості атмосферного повітря

Найбільшими його забруднювачами у країнах блоку наразі є тверді частинки, діоксид азоту та озон

В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі
В Україну прийшло забруднене повітря з заходу та півночі

Фахівці рекомендують за можливості не виходити на вулицю

У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів
У Києві хочуть розробити офіційні правила розміщення генераторів

Минулого року від містян надходило багато скарг на їх використання

КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів
КМВА призупиняє роботу скандального заводу у Києві через перевищення викидів

На його діяльність неодноразово скаржилися мешканці столичних районів Сирець, Куренівка та Нивки