Експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру Євген Хлобистов на Кліматичному саміті COP27 заявив, що питання деокупації Криму тісно пов’язані з вирішенням екологічних проблем, зокрема з подолання завданої шкоди природним ресурсам та довкіллю.
Він підкреслив, що вирішення нагромаджених еколого-економічних проблем Криму можливо тільки після повернення його до української юрисдикції, повідомляє громадська організація Кримськотатарський Ресурсний Центр у Facebook.
Про це Хлобистов розповів на сайд-івенті на тему: "Вплив на зміну клімату: Крим, корінні народи та міжнародні злочини", який організували КРЦ із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.
Він підкреслив, що рф завдала шкода екології Криму, зокрема:
- в межах об’єктів природо-заповідного фонду;
- водним ресурсам;
- внаслідок використання Керченського півострова як суцільного військового полігону;
- внаслідок все зростаючої мілітаризації Криму через повномасштабне вторгнення росії в Україну.
“Висловлюємо подяку Міжнародному Фонду "Відродження" та Ініціативі з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні за можливість здійснення системного моніторингу порушення екосистеми Криму та організації цього сайд-івенту”, – зазначили в повідомленні.
Нагадаємо, експерти Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ) провели аналіз особливостей кліматичних змін, прояву стихійних явищ та тенденції змін комфортності клімату для населення Криму, а також визначили найбільш вразливі до змін довкілля території.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоактивісти з організації з охорони навколишнього середовища “Екодія” заявили, що зведення мосту через Керченську протоку поставило під загрозу екосистеми Криму та Азовське море.