Викиди Німеччини скоротилися до найнижчого рівня за 70 років shutterstock

Викиди Німеччини скоротилися до найнижчого рівня за 70 років

Катерина Бєлоусова

Лише 15% скорочення викидів є результатом вищих стандартів енергоефективності або більшої кількості ВДЕ

Дослідження аналітичного центру Agora Energiewende показало, що викиди Німеччини у 2023 році скоротилися до 673 мільйонів тонн (річна ціль уряду – 722 мільйони тонн СО2) та сягнули найнижчого рівня за останні 70 років.

Однак близько половини скорочення повʼязано зі скороченням попиту та скороченням виробництва в енергоємних галузях, повідомляє Bloomberg.

"Німеччина все ще не на шляху до досягнення своїх кліматичних цілей до 2030 року", – сказав директор дослідницької групи Саймон Мюллер.

bloomberg.com

Аналітики підкреслили, що лише 15% загального скорочення викидів є результатом вищих стандартів енергоефективності або більшої кількості відновлюваних джерел енергії.

У Міністерстві економіки назвали такі результати "дуже песимістичним", заявивши, що повний ефект від виконаних проєктів стане помітним лише у 2024 році.

Зазначається, що основна частина викидів (близько 44 мільйонів тонн) була скорочена, оскільки компанії та комунальні підприємства спалювали менше вугілля на тлі вищих цін на вуглець. За даними Федерального агентства охорони навколишнього середовища Німеччини, надходження від систем торгівлі викидами досягли рекордних €18 мільярдів євро, що на 40% більше, ніж у 2022 році. Ці кошти повністю підуть у фонд клімату та трансформації країни.

В матеріалі додали, що Німеччина також більше покладається на електроенергію, що постачається її сусідами, і вперше стала нетто-імпортером. На думку аналітиків, викиди можуть знову почати зростати, якщо економіка “набере темпи”. Однак житловий і транспортний сектори вже не досягли послідовних кліматичних цілей на 2019 і 2020 роки.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Франція за перші дев’ять місяців 2023 року скоротила викиди парникових газів на 4,6% порівняно з аналогічним періодом 2022.

Читайте також
На Харківщині компостер допоміг уникнути 2,5 тисячі тонн викидів парникових газів
На Харківщині компостер допоміг уникнути 2,5 тисячі тонн викидів парникових газів

Громада може скоротити викиди метану на 30%, якщо люди компостуватимуть 20% органічних відходів

В ЄС викиди від викопного палива у 2023 досягли рекордного мінімуму за 60 років
В ЄС викиди від викопного палива у 2023 досягли рекордного мінімуму за 60 років

Скорочення викидів забезпечило використання ВДЕ, енергоефективність та скорочення промислового виробництва