Війна завдала екології Київщини шкоди на 47,5 мільярда гривень

Війна завдала екології Київщини шкоди на 47,5 мільярда гривень
Катерина Бєлоусова

Найбільшої шкоди зазнало повітря

З 24 лютого російська агресія завдала довкіллю Києва та області збитків на 47 мільярдів 483 мільйони гривень.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф Державна екологічна інспекція фіксувала злочини окупанта проти довкілля, повідомляє Держекоінспекція Столичного округу у Facebook.

"Навколишнє середовище – мовчазна жертва збройних конфліктів", – наголосили в пресслужбі.

В повідомленні підкреслили, що найбільшої шкоди зазнало атмосферне  повітря. Так пожежі на нафтобазах, торгівельних складах та об’єктах енергетичної інфраструктури завдали збитків на 46 мільярдів 814 мільйонів гривень.

Окрім того, екоінспектори розрахували 669 мільйонів гривень збитків від засмічення та забруднення земель через руйнування, що спричинила російська армія.

Зазначається, що вже у квітні 2022 року екоінспектори провели перші огляди місць, де ворожі снаряди завдали найбільшої шкоди навколишньому середовищу. 

“Після деокупації екоінспектори Столичного округу в рамках залучень до кримінальних проваджень здійснюють регулярні виїзди на місця військових екозлочинів на території Київської області та Києва”, – наголосили в повідомленні.

Нагадаємо, екоінспектори розрахували понад 1,54 трильйона гривень збитків навколишньому природному середовищу України, що завдала російська армія з початку повномасштабного вторгнення.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, українські зоозахисники команди UAnimals закликає іноземні державні, міжнародні громадські організації та екоактивістів обʼєднати зусилля заради притягнення рф до відповідальності за екоцид в Україні та відновленню довкілля після війни, зокрема за допомогою репарацій.

Читайте також
Українці вийшли на акцію протесту через невиконання припису ДЕІ щодо НВМК
Українці вийшли на акцію протесту через невиконання припису ДЕІ щодо НВМК

Вимоги щодо отримання дозволу на водокористування та контрою за обсягами дощових і дренажних вод було проігноровано

Щойно ми визнаємо, що тварина — це не річ, а жива істота з почуттями, у нас все стане на свої місця, — Ярослава Коба
Щойно ми визнаємо, що тварина — це не річ, а жива істота з почуттями, у нас все стане на свої місця, — Ярослава Коба

Війна змінила не лише людей, а й їхнє ставлення до тих, хто не може сам себе захистити

Боротьба за парк у Бучі завершилася: Верховний Суд не подовжив договір для забудовників
Боротьба за парк у Бучі завершилася: Верховний Суд не подовжив договір для забудовників

Людям навіть доводилося фізично боротися з тітушками-лісорубами, через що місцеві отримали поранення

Війна знищила понад 20 000 чорноморських дельфінів лише від початку 2026 року
Війна знищила понад 20 000 чорноморських дельфінів лише від початку 2026 року

З 2022 року кількість загиблих тварин може перевищити 100 000