Війна в Україні прискорить світовий “зелений” перехід – British Petroleum shutterstock

Війна в Україні прискорить світовий “зелений” перехід – British Petroleum

Катерина Бєлоусова

У 2035 році завдяки енергоефективності споживання енергії знизиться на 1%

Новий прогноз нафтогазового гіганта BP (раніше – British Petroleum) показав, що російсько-українська війна вплине на довгостроковий попит на енергоносії та прискорить світовий “зелений” перехід.

Різке зростання цін на енергоносії у 2022 році змусило уряди прискорити виробництво внутрішньої енергії, зокрема ядерної, відновлюваної, гідроенергії та вугілля, повідомляє Reuters.

"Підвищена увага до енергетичної безпеки в результаті російсько-української війни має потенціал для прискорення енергетичного переходу, оскільки країни прагнуть збільшити доступ до енергії, виробленої всередині країни, значна частина якої, ймовірно, надходить з відновлюваних джерел та іншого невикопного палива", – підкреслив головний економіст ВР Спенсер Дейл.

reuters.com

Зазначається, що війна в Україні сповільнить світову економічну активність до 2035 року приблизно на 3% порівняно з минулорічним прогнозом через підвищення цін на продовольство та енергоносії, а також зниження торговельної активності.

Також в BP знизили свій прогноз попиту на нафту і газ у 2035 році на 5% і 6%. Цей прогноз базується на поточних планах урядів з енергетичного переходу. Зміни будуть зосереджені в основному в Європі та Азії, які значною мірою залежать від імпорту енергоресурсів.

reuters.com

Очікується, що глобальний попит на енергію досягне піка між кінцем 2020-х і 2035 роками. Окрім того, споживання первинної енергії в 2035 році буде нижчим на 2% порівняно з минулорічним прогнозом. Половина цього падіння буде пов’язана з підвищенням енергоефективності, а інша половина – зі зниженням економічної активності.

Як відомо, первинна енергія — енергія, яка отримується з відновлюваних і невідновлюваних джерел, яка не пройшла процес перетворення чи трансформації.

Згідно з трьома сценаріями ВР, попит на нафту почне швидко падати після 2030 року, але вона продовжуватиме відігравати важливу роль у глобальній енергетичній системі. Світовий попит сягатиме 70-80 мільйонів барелів нафти на день до 2035 року, наразі це 100 мільйонів барелів на добу.

reuters.comВ звіті також підкреслили, що викиди вуглецю у 2030 році за одним зі сценаріїв будуть на 3,7% нижчими, ніж у попередньому прогнозі. Глобальні викиди СО2 досягають піку в 2020-х роках і до 2050 року будуть приблизно на 30% нижче рівня 2019 року.

reuters.com

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президентка Професійної асоціації екологів України  Людмила Циганок заявила, що війна в Україні спровокує масовий і потужний перехід на “зелену” енергетику.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan