На Північному гірничо-збагачувальному комбінаті (ГЗК), що розташований у Кривому Розі на Дніпропетровщині й належить групі "Метінвест", попри війну в повному обсязі реалізують міську екологічну програму.
Як на промислових об’єктах комбінату виконуються заплановані екологічні проєкти — дізналися фахівці Управління екології виконкому Криворізької міськради, повідомляє пресслужба компанії.
"В умовах воєнного часу екологічна програма на Північному ГЗК залишається незмінною. Для зниження викидів в атмосферу ми використовуємо внутрішню і зовнішню гідрозабійки, застосовуємо неелектричні системи ініціювання, безтротилові вибухові речовини. До початку поливального сезону підготували гідромонітори й іншу спецтехніку. Плануємо й далі провадити експерименти з вибору оптимального варіанта зв’язуючої речовини для закріплення сухих карт", — розказав начальник відділу навколишнього середовища ПівнГЗК Олексій Степаненко.
Зазначається, що підприємство активно реалізує заходи з пилопридушення на хвостосховищі. Окрім намиву карт і покриття їх хімічними реагентами, екологи застосовують зелені технології. Торік досягли позитивного результату під час експериментального висадження жита на території площею 6 гектарів. Тож цього сезону планують озеленити ще 31 гектарів сухих карт і відкосів дамби. Злаковими засіяли й скельний привантаж і посадили на ньому 2,5 тисячі кущів.
Для зниження концентрації пилу вздовж центральної дороги на Жовті Води цієї весни висадили кущі винограду сорту Вічі. Він невибагливий у догляді, швидко розростається та утворює зелений килим. На узбіччі прийнялися й торішні сосни, дерева та кущі. За останні три роки на території ПівнГЗК та в санітарно-захисній зоні Першотравневого кар’єру висадили майже 25 тисяч хвойних і листяних рослин.
З весни й до пізньої осені на комбінаті цілодобово здійснюють полив технологічних доріг і забоїв у кар’єрах. Борються з пилом й на міських дорогах. Щовівторка та щочетверга машини комбінату поливають міські вулиці.
За словами начальниці відділу з охорони навколишнього середовища Управління екології Криворізької міськради Дарії Шихової, завдяки реалізації підприємствами заходів міської екологічної програми з 2015 року концентрація пилу в Кривому Розі знизилася вдвічі.
Вона додала, що у співпраці з науковцями впроваджують нові технології в гірничих роботах. У результаті з кожним роком збільшуються площі закріплених карт хвостосховища, санітарно-захисних зон і кількість зелених насаджень.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, фахівці Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату (ІнГЗК), що входить у групу "Метінвест", засіяли травами вертикальний укіс відвалу № 1 з боку Інгульця.