Верховний суд схвалив арешт майна заводу у Миколаєві, що нашкодив екології nikvesti

Верховний суд схвалив арешт майна заводу у Миколаєві, що нашкодив екології

Романа Слісар

Громада міста тривалий час веде боротьбу з підприємством через викиди токсичного конденсату – червоного шламу

Верховний суд підтвердив законність арешту нерухомого майна Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) на 9,2 млрд гривень, що був винесений у рамках забезпечення позову ГО "Стоп Шлам".

Про це громадська організація повідомила у Facebook.

Як зазначається, Верховний суд відхилив доводи представників МГЗ стосовно того, що ГО "Стоп Шлам" нібито не має права ініціювати позов на захист постраждалих миколаївців.

"Касаційні скарги ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" залишити без задоволення. Ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 23 листопада 2020 року в нескасованій частині та постанову Миколаївського апеляційного суду від 22 січня 2021 року залишити без змін. Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає", – наголошується у рішенні Верховного суду.

ГО "Стоп Шлам" також повідомило, що найближчим часом буде оголошено додаткові можливості постраждалим приєднатися до вимог відшкодування, аби відстояти свої права у наступному позові.

Як стало відомо, Заводський районний суд м. Миколаєва задовольнив позов ГО "Стоп Шлам" та присудив стягнути з Миколаївського глиноземного заводу (ТОВ "МГЗ") понад 9,2 млрд грн за заподіяну шкоду.

Експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз виявила низку небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини.

Дослідницько-випробувальним токсикологічним центром Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ встановлено, що у зразку червоного шламу, наданого на дослідження було виявлено: миш’як, кадмій, ртуть, свинець тощо. Потрапляння до організму цих важких металів може призвести до порушенням обміну макро- та мікроелементів.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що Прикарпаття перебуває на межі екологічної катастрофи через Домбровський кар'єр. Цілий регіон може залишитися без прісної води назавжди.

Читайте також
У Миколаєві хочуть вирубати дерева, щоб побудувати заправку та СТО
У Миколаєві хочуть вирубати дерева, щоб побудувати заправку та СТО

До проєктної документації прикріпили старі карти, на яких не видно зелених насаджень, проте насправді ділянка засаджена деревами

Житель Миколаєва показав величезне сміттєзвалище, яке "пожирає все навколо". Фото
Житель Миколаєва показав величезне сміттєзвалище, яке "пожирає все навколо". Фото

У мережі через переповнений полігон ТПВ Миколаїв порівняли зі Львовом з його сміттєвою проблемою

Національному парку Миколаївщини загрожує екологічна катастрофа
Національному парку Миколаївщини загрожує екологічна катастрофа

Нині триває обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля