Верховна Рада звільнила Стрільця з посади очільника Міндовкілля РБК

Верховна Рада звільнила Стрільця з посади очільника Міндовкілля

Ганна Велика

“За” проголосували 244 народних обранці

Під час пленарного засідання 4 вересня парламентарії підтримали відставку міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця.

Офіційне повідомлення про це опублікували на сайті Верховної Ради України.

t.me/yzheleznyak

Фото: Ярослав Железняк, Telegram.

Інформація про те, що профільний комітет парламенту – Комітет з питань екологічної політики та природокористування – розглянув заяву міністра про відставку, вирішив її підтримати та рекомендувати Верховній Раді прийняти відставку посадовця, з’явилося на сайті комітету 4 вересня о 10:15.

Кар'єра

Свою кар’єру у державних органах Руслан Стрілець розпочав у структурних підрозділах Дніпропетровської облдержадміністрації, де працював з 2007 по 2012 рр.

З 2012 по 2014 рік Стрілець обіймав посаду заступника начальника Державного управління охорони природного довкілля у Дніпропетровській області. Після цього пішов на підвищення та 5 років працював директором департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.

У травні поліція почала розслідування щодо схеми закупівлі електроенергії за суттєво завищеними цінами, до якої може бути причетним вже колишній міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець через підконтрольні йому компанії та за змовою зі своєю колишньою підлеглою часів роботи у Дніпропетровській ОДА, а нині першою заступницею Голови Державного агентства водних ресурсів України Наталією Латиш.

У 2019-2020 рр. Руслан Стрілець виконував обов’язки заступника директора Департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової економіки в Міністерстві енергетики та захисту довкілля.

2 липня 2020 року його призначили заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

З 3 листопада 2021 р. Стрільця призначили виконувачем обов’язків міністра, а 14 квітня наступного року – повноправним міністром захисту довкілля та природних ресурсів України.

Критика

Протягом всього терміну перебування його на посаді, експерти відзначали відсутність прозорості та підзвітності роботи Міндовкілля.

Громадські організації запам’ятали його як єдиного міністра за останні 4 каденції, який не спілкувався з ними.

Фахівці у сфері охорони довкілля постійно наголошували на провалах тих реформ, які намагався проводити пан міністр. Найбільшої критики зазнала реформа сфери промислового забруднення, реформа управління відходами та реформа лісової галузі.

У вівторок, 3 вересня, ЕкоПолітика повідомляла про те, що міністр захисту довкілля Руслан Стрілець написав заяву про відставку.

Читайте також
Міндовкілля вже 3 місяці не видає ліцензії на управління небезпечними відходами,- PAEW
Міндовкілля вже 3 місяці не видає ліцензії на управління небезпечними відходами,- PAEW

Станом на 26 листопада в Реєстрі ліцензіатів з управління небезпечними відходами обліковується 34 ліцензіати

У 2025 році хочемо почати переговори за своїм кластером щодо вступу до ЄС, – Міндовкілля
У 2025 році хочемо почати переговори за своїм кластером щодо вступу до ЄС, – Міндовкілля

Європейських партерів проінформували про прогрес у цьому напрямку