Верховна Рада після перерви знову збереться на засідання: які екологічні законопроєкти розглянуть

Верховна Рада після перерви знову збереться на засідання: які екологічні законопроєкти розглянуть

Валентина Гембарська

На жаль, екологічні законопроєкти не в пріоритеті у "слуг народу"

Верховна Рада України на пленарному тижні 18-21 травня розгляне низку законопроєктів, що стосуються охорони довкілля.

ЕкоПолітика вирішила ознайомити своїх читачів з екологічним порядком денним.

19 травня (середа)

  • Законопроєкти №3200 і 3200-1 "Щодо вдосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання й запобігання незаконному полюванню" (перше читання). Автор основного — голова екокомітету Олег Бондаренко, альтернативного — нардеп від "Слуги народу" Сергій Литвиненко.

Документ має на меті встановити плату за користування мисливськими угіддями з розрахунку за 1 га мисливських угідь (відповідно в процентному співвідношенні неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 17 гривень, відповідно до пункту 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України).

  • Лісових – 1,70 грн (10%);
  • польових – 1,36 грн (8%);
  • водно-болотних – 0,85 грн (5%).

Враховуючи наведене, додаткове надходження до бюджетів органів місцевого самоврядування за користування мисливськими угіддями становитиме 53,8 млн грн.

  • Законопроєкт №5200 "Про плату за спеціальне використання об'єктів тваринного світу та природних рослинних ресурсів". Законопроєкт поданий Кабінетом міністрів.

Мета: приведення у відповідність з Бюджетним кодексом України законів України "Про тваринний світ", "Про мисливське господарство та полювання", "Про рослинний світ" у частині плати за спеціальне використання об’єктів тваринного світу та природних рослинних ресурсів.
Законопроєкт повинен урегулювати принципи щодо удосконалення механізму стягнення плати за спеціальне використання об’єктів тваринного світу.

  • Законопроєкт №2765 "Щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування". Автор — нардеп від "Слуги народу" Олександр Маріковський.

Мета: сприяння раціональному використанню і охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та усунення їх негативних наслідків.

Проєктом Закону пропонується посилити відповідальність за порушення громадянами та посадовими особами правил використання водних біоресурсів та порушення умов та середовища їх існування, а саме:

  • експлуатації на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням;
  • вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин;
  • обсягу затверджених лімітів (квот добування (вилову), часток (добування (вилову) та нормативів використання водних біоресурсів;
  • проведення робіт на рибогосподарських водних об’єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів.

20 травня (четвер)

  • Проєкт Закону №4187  "Щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами".

Внесений народними депутатами України Олегом Бондаренком, Павлом Якименком, Олександром Маріковським та іншими.

Мета документа: вводиться інтерактивна карта корисних копалин України і порядок надання дозволів на видобуток корисних копалин. На рівні закону створюється перелік підстав, у яких випадках можна отримати право на видобуток корисних копалин без проведення конкурсу.

Законопроєкт передбачає введення додаткового податку для видобувних компаній, а також санкцій за його несплату у вигляді анулювання спеціального дозволу на користування надрами. Критики документа зазначали, що такі зміни посилять податкове навантаження на компанії, які нині перебувають у надзвичайно складних економічних умовах.

Нагадаємо, Верховна Рада 3 лютого не підтримала законопроєкт 4187 і надіслала його на повторне перше читання.

Читайте також
Екокомітет проведе засідання 24 липня: що на порядку денному
Екокомітет проведе засідання 24 липня: що на порядку денному

Серед іншого депутати торкнуться актуального питання шуму від електрогенераторів

В Україні створять реєстр установок, що працюють на біопаливі
В Україні створять реєстр установок, що працюють на біопаливі

“За” проголосували 279 народних депутатів

У ВРУ зареєстровано законопроєкт "Про ратифікацію Дунайської регіональної програми"
У ВРУ зареєстровано законопроєкт "Про ратифікацію Дунайської регіональної програми"

Угода спрямована на створення умов для залучення міжнародної технічної допомоги